Adım Adım Türk Telekom Tivibu Uydu Kurulumu

 

Türk Telekom Tivibu Uydu servisinin birbirinden kaliteli içerikleri çok uygun fiyatlarla kullanıcılarla buluşturması, uydu servisine olan ilgiyi arttırmış durumdadır. Durum böyle olunca tivibu uydu ilk kurulumu sırasında kullanıcıların sorun yaşamaması adına kurulum adımlarını sizler için hazırladık.

Ayrıca Tivibu Uydu Hakkında Detaylı Bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

 

1-TİVİBU UYDU SMART KART GİRİŞİ

Tivibu uydu cihazınız ile birlikte Receiver ve smart kart verilmektedir. Smart kartınızı cip bölümü yukarı gelecek şekilde yan bölümde buluna yuvasına takıyoruz. Smart kartın yuvaya tam olarak oturduğundan emin olunuz.

2-TİVİBU UYDU ANTEN BAĞLANTISI

Tivibu uydu yayını Türksat uyduları üzerinden bir çanak anten vasıtası ile verilmektedir. Anten bağlantısı için evinizde ya da çatınızda hali hazırda kurulu bir Türksat uydu anten sistemi bulunmalıdır. Çanak anten kurulumunuz yok ise başvuru sırasında kurulum isteyebilir ya da herhangi bir uydu anten servisinden destek alabilirsiniz. Türksat otomatik kanal arama frekansına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Çanak anten ayarlarınız hazır durumda ise antenden gelen koaksiyel kablo ucunu receiver cihazınıza bağlayınız.

 

3-TİVİBU UYDU HDMI VE SCART BAĞLANTISI

Televizyonunuzun marka ve modeline göre değişkenlik gösteren hdmı ve scart bağlantılarını aşağıdaki şemamıza gördüğünüz şekli ile yapınız. Kaliteli bir yayın almak isterseniz Hdmı bağlantısını tercih etmenizi öneririz.

Cihazın elektrik adaptörü bağlantısını yapınız

 

TİVİBU UYDU KANAL KURULUMU

Cihazınızın fiziksel bağlantılarını tamamladınız. Şimdi cihazın yazılım ayarlarını inceleyelim.

1-Cihazını açma kapama tuşunda açınız.

2-Karşınıza Hoş geldiniz ekranı gelecektir. Bu ekranda kullanım dilinize göre dilinizi seçiniz.

3-Yeni sayfada görüntü ayarları standart olarak gelecektir. Özel bir seçeneğiniz yok ise değişim yapmadan geçebilirsiniz.

4-Sonraki aşamada cihazınıza bağlandığınız çanak anten tipini seçmeniz istenecektir. Bazı kullanıcılar Türksat uydusu haricinde diğer uydu sistemlerini de kullanmaktadır. Bu uydu sistemlerinde çanak antenin yakında konumlandırılan Diseqc cihazı ile çift çanaktan gelen kablolar birleştirilerek tek kablo olarak daireye alınmaktadır. Eğer siteminiz bu şekilde ise seçenekler arasında yer alan “Diseqc anahtarı” bölümünü seçiniz. Eğer sisteminiz tek çanak ise “Direkt” seçeneğini seçiniz ve ilerleyiniz.

 

 

5- Anten seçimini yaptıktan sonra gelen ekranda uydu olarak Türksat seçiniz. Seçimi yaptığınızda çanak anten ayarlarınız bir sorun bulunmaması halinde sinyal kalitesi ve sinyal seviyesi seçeneklerini görüyor olacaksınız.

6-Kanal arama butonuna basarak Türksat uydusu üzerinde yayın yapan kanalları taratınız.

 

 

7-Kanal araması bittiğinde receiver cihazının yüzlerce kanal bulacaktır. Artık tivibu dünyasının birbirinden renkli kanallarını gezebilirsiniz.

Tivbu uydu ile ilgili yaşayabileceğiniz hatalara karşı yapılması gerekenler hakkında detaylı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

Tivibu uydu hata kodlarına BURADAN ulaşabilirsiniz..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir