ASUS DSL-N10E MODEM KURULUMU

Üstün performans özellikleri ile Notebook ve anakart piyasasından yıllardır tanıdığımız ASUS markası, aynı performansı Ağ ürünleri konusunda da göstermek için kolları sıvamış gibi gözüküyor. Asus markası son yıllarda birbirinden farklı özelliklerde ürettiği çok sayıda modem ile kullanıcıların beğenisi kazanmış durumdadır.

Bugün sizler için ASUS DSL-N10E MODEM KURULUMU kurumunu inceleyeceğiz.

Öncelik modeminizin kablo bağlantılarını daha önce sizler için hazırlamış olduğumuz bağlantı şemasına göre yapınız. Bağlantı şemasına buradan ulaşabilirsiniz.

Modem bağlantılarınızı şemaya uygun şekilde yapılandırdı iseniz artık modem kuruluma geçebilir.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem şifre ekranına ulaşınız. Burada asus modemler için kullanıcı adı ve şifre bilgisi admin admin dir.admin şifresi ile giriş yapamıyor iseniz daha önce değiştirmiş olma ihtimaline karşın modeminizi resetleyiniz. Tüm modemlere ait kullanıcı adı ve şifre bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Şifre ekranın geçtikten sonra otomatik olarak modem arayüzü sayfanız açılacaktır. açılan sayfada modeminizin standart şifresi olan admin şifresini isterseniz bu ekranda değiştirebilirsiniz.Şifre değişiklik ekranından sonra ileri butonu basarak devam ediniz.

Yeni sayfamızda modeminizin ülkenize göre olan saat ayarlarını yapınız ve ileri butonuna basınız.

Artık modeminizin alt yapı ayarlarına ulaşacağınız ekrana geldiniz. Burada standart olarak yapacağınız bir takım ayarlar söz konusudur. Modemde internet servis sağlayıcı olarak ttnet (8,35 PPPOE LLC) gelecektir. Ülkemizde tüm servis sağlayıcılar için ayarlar standarttır. Bu nedenle burada TTNET seçiniz.Hemen altında yer alan bölümlere sırası ile PPPOE ,LLC  VPI:8 VCI:35 seçiniz. Kullanıcı adı ve şifre ekrana servis sağlayıcınızı size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazınız. Kullanıcı adınızın sonuna servis sağlayıcılara göre değişen @domain adını yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda @domain adını yazmayı unutmayınız.Servis sağlayınıza ait domain adı için tıklayınız .Kullanıcı adı ve şifre bilgisini bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz. Çağrı merkezi numaralarına buradan ulaşabilirsiniz. ileri butonuna basınız.

ASUS DSL-N10E KABLOSUZ MODEM KURULUMU

Yukarıda belirttiğimiz modem kablolu ayarlarını tamamladıysanız artık modeminizin kablosuz ayarlarına geçebiliriz. Yeni ekranda SSID bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir kablosuz ağ adı belirleyiniz.Biz örnek olarak modemimizin kablosuz ağ adını Zorluteknoloji olarak belirledik.Sizde istediğiniz adı buraya yazabilirsiniz.Kablosuz ağınıza dışarıdan izinsiz girişleri engellemek için şifreleme olarak WPA2 modunuz seçiniz. Daha sonra en alt bölümde yer alan Ön paylaşımlı anahtar bölümüne Kablosuz Ağ Şifresi belirleyiniz. Belirleyeceğiniz ağ şifresi en az 8 en çok 64 karakterden oluşmalıdır. İleri butonuna basınız

Modeminizde yaptığınız ayarları gösteren aşağıdaki gibi ekran gelecektir. Bu ekranda yaptığınız ayarlara göz gezdiriniz. Hata var ise geri butonu ile hatalı gördüğünüz yerleri düzeltiniz. Hata yok ise son butonuna basarak ayarları tamamlayınız.

Tebrikler modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız.

ASUS DSL-N10E MODEM KURULUMU” için 9 yorum

 • 17 Şubat 2017 tarihinde, saat 10:19
  Permalink

  Merhaba Telekom’un dagatıgı modemlerde köprü modu yok bunla ilgili Nasıl bir işlem yapmalıyız iş yerlerinde sıkıntı oluyor yardımlarınızı bekliyorum iyi günler

  Yanıtla
  • 17 Şubat 2017 tarihinde, saat 15:48
   Permalink

   Merhaba Çetin Bey,

   Türktelekom’un hangi modemi konusunda yardım almak istediniz. Şuanda Zyxel vmg3312 nin dağıtımı yapılmaktadır. Bu modemlerde köpru modu kullanılarak access point nasıl yapılır başlıklı yazımızdan bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki link üzerinden yada Modemkurulumları-Acces point kurulumları bölümünden ulaşabilirsiniz.
   http://www.zorluteknoloji.com/blog/zyxel-vmg3312-b10b-access-point-ayarlari/

   Yanıtla
 • 23 Temmuz 2018 tarihinde, saat 20:25
  Permalink

  ASUS DSL-N10E modemim va kullanmiyorum bu modem i kullandigim diger modem e kablo ile baglayip mevcut intermet agimi genisletebilirmiyim acces point görevi görürmü demek istediğim
  Modemin icine girdim ama bulamadim

  Yanıtla
  • 25 Temmuz 2018 tarihinde, saat 10:31
   Permalink

   Merhaba Özgür Bey,

   Evet mevcut modeminize ethernet bağlantısı yaparak dhcp ayarlarınızı yaparak access point olarak kullanım sağlayabilirsiniz.

   İyi çalışmalar..

   Yanıtla
   • 27 Temmuz 2018 tarihinde, saat 22:13
    Permalink

    sayın zorluteknoloji

    ethernet baglantısından sonraki adımlerı ne sekilde yapmalıyım detay verirmisiniz ve mümkün ise resimli acıklama lutfen internette bulamadım
    ve son version u yukledim ing menüler oldugu için tekrar eski versiyon a geri döndüm

    Yanıtla
 • 28 Temmuz 2018 tarihinde, saat 21:52
  Permalink

  slm dhcp ayarlarına nasıl olmalıdır yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
 • 24 Ekim 2018 tarihinde, saat 01:13
  Permalink

  Merhabalar ayarları aynen belirttiğiniz gibi yapıyorum lakin internete bağlanamıyorum kullanıcı adı ve şifrede sıkıntı yok ama ısrarla olmuyor Firmware Version: V2.1.20_EU kullanıyorum bir önceki sürümede geçemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

  Yanıtla
  • 24 Ekim 2018 tarihinde, saat 10:31
   Permalink

   Merhaba Hüseyin Bey,

   Belirtilen ayarların dışında yapılan bir işlem bulunmamaktadır. Asus Dsl-n10e modeminize bu ayarları yapmanıza rağmen bağlantı kuramıyor iseniz servis sağlayıcınız ile görüşerek arıza kaydı bırakmanızı öneririz.
   İyi günler dileriz.

   Yanıtla
 • Geri bildirim: ASUS MODEMLER | ZORLUTEKNOLOJİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir