ASUS DSL-N16 MODEM KURULUMU

ASUS DSL-N16 MODEM KURULUMU

ASUS DSL-N16 MODEM BAĞLANTI ŞEMASI

Asus modemler diğer modem markalarına göre üzerlerinde kapsamlı özellikleri bulundurması nedeni ile pazarda önemli bir yere sahiptir. Asus  modem kurulumu oldukça basit ve 3 aşamada gerçekleşmektedir.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak şifre ekranına ulaşıyoruz. Açılan sayfamda kullanıcı adı ve şifre olarak admin yazarak modemimizin web arayüzüne ulaşıyoruz.

Açılan sayfamızda isterseniz modem web arayüz şifresi olan admin şifresini değiştirebilirsiniz.

Açılan sayfada ekranın sol bölümünde yer alan “Hızlı İnternet Kurulumu” sekmesine tıklıyoruz.Bu ekranda karşımıza kullanıcı adı ve şifre ekranı gelecektir. Burada kullanıcı adı ve şifre olarak servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazmanız gerekmektedir. Kullanıcı adınızın sonuna @domain adınızı yazmayı unutmayınız. Kullanıcı adı ve şifrenizi yazdıktan sonra ileri butonuna basıyoruz.

Yeni sayfamızda modemimizin kablosuz ayarlarına ulaşıyoruz. Burada ağ adı olarak kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir kablosuz ağ ismi belirliyorsunuz. Hemen altında bulunan şifre ekranında en az 8 haneli bir kablosuz ağ  şifresi belirleyerek ileri butonuna basıyorsunuz.

Yeni sayfamızda modem üzerinde yaptığımız değişikliklerin özetlendiği bir ekran gelecektir. Burada yaptığımız değişiklikleri kontrol ederek ileri butonuna basıyoruz.

İleri butonuna bastığımızda aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi yaptığımız ayarlar modem arayüzüne kaydedilecektir.

Modemimizin kablolu ve kablosuz ayarları tamamlanmıştır.

Diğer asus modelleri için tıklayınız..

ASUS DSL-N16 MODEM KURULUMU” için bir yorum

  • 21 Kasım 2017 tarihinde, saat 19:09
    Permalink

    wan ayarları değerlerini gösterirmisiniz

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.