BURSASPOR TELEKOMÜNİKASYON SEKTÖRÜNDE

Bursaspor’un telekomünikasyon sektöründe yer almasını sağlayacak olan yetkilendirme belgesi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’nda düzenlenen imza töreni ile Bursaspor Telekom A.Ş.’ye takdim edildi.

BTK’da düzenlenen imza töreninde Bursaspor’a takdim edilen yetkilendirme belgesi ile kulüp, Bursaspor Telekom A.Ş. çatısı altında telekomünikasyon sektöründeki yerini aldı. Törene; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme (UDH) Bakanı Sayın Ahmet Arslan, Bursa Milletvekili Sayın Hüseyin Şahin, BTK Başkanı Sayın Dr. Ömer Fatih Sayan ve Bursaspor Başkanı Ali Ay ile kulüp temsilcileri katıldı.

ARSLAN: TÜRKİYE ARTIK BİLGİNİN GÜCÜNÜ VE BİLGİYİ NASIL KULLANACAĞINI BİLİYOR

Bursaspor ile BTK arasındaki bu anlaşmadan oldukça memnuniyet duyduğunu ifade eden UDH Bakanı Arslan konuşmasında, “Bu yetkilendirme ile Bursaspor’un hizmet kervanına önemli bir katkı sağlamış olacağız.” dedi. Bilişim sektöründe son yıllarda yaşanan gelişmelerin sadece ülkemizin değil, dünyamızın gelişmesine büyük katkı sağladığını ifade eden Bakan Arslan, günümüzde girişimcilerin sermayesinin bilgi olduğunu belirterek, “Ünlü bir İngiliz filozofun da dediği gibi, ‘Bilgi güçtür; ancak nasıl kullanacağınızı biliyorsanız.’ sözündeki gibi, Türkiye artık bilginin gücünü ve onu nasıl kullanacağını biliyor. Bilgiye erişim kadar, bilgi otobanlarını kimin kontrol ettiği de ciddi bir mesele. Bu sebeple, bilgi otobanlarındaki ürünlerin yerli ve milli olması hayati öneme sahip.” dedi. Bursaspor kulübünü yurtiçindeki ve yurt dışındaki başarıları sebebiyle tebrik eden Ahmet Arslan, “Her ne kadar bugün renkler Bursaspor’un yeşil-beyazı olsa da hedef belli: Kırmızı-beyazın büyümesi.” ifadeleri ile konuşmasına son verdi.

ŞAHİN: ELDE EDECEĞİMİZ GELİR İLE YENİ MİLLİ YILDIZLAR YETİŞTİRECEĞİZ

Çok heyecanlı ve mutlu olduklarını belirterek konuşmasına başlayan Bursaspor Milletvekili Hüseyin Şahin ise, “Futbolun ve sporun her daim içindeyim. Bugün de Bursaspor’a hizmet etmeye çalışıyorum. Bu gücü bize Sayın Cumhurbaşkanımız veriyor. Altyapı tesislerine çok önem verdiler. Kendilerinin ön görüsü olmasa, 25 ilde büyük statlarımız olmazdı. Türk futbolu buralara gelemezdi.” dedi. Bakan Ahmet Arslan’a özel olarak teşekkür etmek istediğini ifade eden Sayın Şahin, “Bakanımızın kapısını çaldığımızda, teknik altyapının uygun olması durumunda her zaman destek olacaklarını söylediler. İnşallah buradan ciddi bir gelir elde edip, Türk Milli Futbol Takımı’na yeni milli yıldızlar yetiştireceğiz.” şeklinde konuştu.

SAYAN: BURSASPOR HEM TARAFTARLARINA HEM DE ÜLKEMİZE HİZMET EDİYOR

Mobil şebekelerin daha da gelişmesi ve sunulan hizmetlerin daha fazla birey odaklı olması sebebiyle, elektronik haberleşme sektöründeki gelişmelerin hepimizi her geçen gün daha fazla etkisi altına aldığının altını çizen BTK Başkanı Sayan, “Bursaspor kulübümüz de bu gelişmelere kayıtsız kalmayarak, Bursaspor taraftarlarına, Bursaspor gönüllülerine ve tüm vatandaşlarımıza mobil hizmet sunarak hem taraftarları ile bağlarını daha da güçlendirmek hem de bu sektörde ülkemize yatırım yaparak vatandaşlarımıza hizmet sunmak amacıyla Kurumumuzdan yetki belgesi talebinde bulunmuştur. Bursaspor Kulübünün bir iştiraki olarak kurulan Bursaspor Telekomünikasyon A.Ş.’nin talebi de Kurumumuzca değerlendirilmiş ve Bursaspor Telekomünikasyon A.Ş.’ye yetki belgesi düzenlemiştir.” dedi. Bugün itibarı ile yetkilendirilen Sanal Mobil Şebeke Hizmeti işletmecisinin 63 olduğunu belirten Sayan, “Sanal Mobil Şebeke Hizmeti sunmak üzere yetkilendirdiğimiz şirketlere teknik kısıtlar sebebi ile frekans tahsisi yapamadığımızdan, bu işletmecilerimiz 2G, 3G ve 4.5G şebekeleri üzerinden hizmet sunmak üzere yetkilendirilen şirketlerin baz istasyonları üzerinden hizmet sunabilmektedirler. Bu kapsamda, Bursaspor Telekom’a 516 numara bloğundan, 516 16x xxxx şeklinde devam eden 100 bin numara tahsis edilmiştir.” şeklinde konuştu.

AY: EMEĞİ GEÇEN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bursaspor Kulüp Başkanı Ali Ay ise yaptığı konuşmada, “Bursaspor için bugün çok hayırlı bir iş yaptığımızı düşünüyorum. Vekilimize çok teşekkür ediyorum. Onun sayesinde işi buralara kadar getirdik. Bakanımızın ve Başkanımızın vereceği yetki belgesi ile 10 yıl içerisinde 50-55 milyonluk bir girdi sağlayacağımızı düşünüyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından, UDH Bakanı Ahmet Arslan, BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan ve Bursaspor Kulüp Başkanı Ali Ay söz konusu yetkilendirme belgesini imzaladı. Bursaspor Kulüp Başkanı Ali Ay’ın, UDH Bakanı Arslan’a ve BTK Başkanı Sayan’a arkasında isimlerinin yazdığı 16 numaraları Bursaspor formalarını hediye etmesiyle tören sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir