HUAWEİ ECHOLİFE HG520V MODEM KURULUMU

HUAWEİ ECHOLİFE HG520V MODEM KURULUMU

huawei-echolife-hg520v

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem ara yüzümüze giriş yapıyoruz. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında “admin”,”admin” yazıyoruz.

2

Karşımıza modemimizin cihaz bilgilerinin bulunduğu ana sayfa gelmektedir.

3

Ekranın sol bölümünde “Gelişmiş Ayarlar”-“wan” sekmesine tıklıyoruz. Açılan geniş alan ayarları bölümünde “Düzenle” butonuna basarak modem ayarlarımıza başlıyoruz.

4

Atm ayarları kısmında vpı:8 vcı:35  servis kategorisi olarakta “ubr without pcr” seçerek ileri butonuna basıyoruz.

5

Bağlantı tipi ayarları bölümünde PPP over Ethernet (PPPoE) seçiyoruz. Encapsulation Mode kısmında LLC/SNAP-BRİDGİNG seçiyoruz ve ileri butonuna basıyoruz.

6

Yeni açılan PPP Kullanıcı adı ve şifre ekranı bölümden servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazıyoruz. Kullanıcı adınızın sonuna @domain adını yazmayı unutmuyoruz. Kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazdıktan sonra ileri butonuna basıyoruz.

7

Açılan sayfada değişiklik yapmadan ileri butonuna basıyoruz.

8

Ayar işlemlerimiz bittikte sonra aşağıdaki şekilde özet ekranımız gelecektir. Ayarlarımızın doğruluğundan emin olduktan sonra”Kaydet” butonuna basıyoruz.

9

Son olarak Kaydet/Uygula butonuna basarak modemimizin kablolu ayarlarını tamamlıyoruz.

10

Modemimizin kablolu ayarlarını tamamladıktan sonra kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde bulunan “Kablosuz” bölümüne tıklıyoruz. Kablosuz etkinleştir dedikten sonra kablosuz altında bulunan “Temel” bölümüne tıklıyoruz.  Açılan bölümde SSID bölümünde Kablosuz ağlarda görmek isteiğimiz kablosuz ağ adını belirliyoruz ve kaydet uygulaya basıyoruz.

11-kablosuz

Modemimizin kablosuz şifresi için Kablosuz altında yer alan “Güvenlik “ bölümüne tıklıyoruz. Kimlik dogrulamadan WPA2-PSk seçiyoruzç Wpa ön paylaşımlı Anahtar bölümüne en az 8 haneli kablosuz ağ şifremizi belirleyerek ayarlarımızı kaydediyoruz.

12

Modemimizin kablolu ve kablosuz ayarları tamamlanmıştır.

 

HUAWEİ ECHOLİFE HG520V MODEM KURULUMU” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir