HUAWEİ HG630A MODEM KURULUMU

HUAWEİ HG630A MODEM KURULUMU

HUAWEİ HG630A  modeli ADSL2+ ve VDSL2 Kablosuz 4 Port Özellikli Hiper ve Fiber tarifeleri desteyelen bir modemdir.

HUAWEİ HG630A modemlerde modemimizin kablolu ve kablosuz ayarlarını yapmak oldukça basittir. Aşağıdaki yönergeleri takip ederek kolayca modeminizin kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüz şifresine ulaşıyoruz. Açılan şifre ekranında Kullanıcı adı:admin şifre ttnet olarak giriş yapıyoruz.

 

 

Yeni açılan sayfamızda modemin standart ttnet şifresini isterseniz aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi değiştirebilirsiniz. Değiştirmek istemiyor iseniz “Değiştirmeden geç” butonuna basarak aynı şifreyi kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

 

Yeni açılan modem arayüz sayfamızda kurulum yapmak son derece kolay ve basittir. Ayarlar sayfamız otomatik olarak aşağıdaki gibi gelecektir. Gelmediği taktirde “Kolay Kurulum” butonuna basarak aşağıdaki ekranı getirebilirsiniz.

Modemimizin kablolu ayarları bölümünde bağlantı tipi olarak “PPPOE” seçiyoruz. Kullanıcı adı bölümünde servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgileri yazıyoruz. Kullanıcı adınızın sonunda @ttnet ya da farklı bir iss ise seçim yapabilirsiniz.

Modemimizin kablosuz ayarları bölümünde Kablosuz ağ adı bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir isim belirliyorsunuz. Güvenlik seviyesi olarak WPA-PSK seçilmelidir. Kablosuz şifre olarak en az 8 haneli bir kablosuz şifre belirlenerek uygula butonuna basıyoruz.

 

 

MODEMİ ACCESS POİNT OLARAK KULLANABİLİRSİNİZ. ACCESS POİNT AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

HUAWEİ HG630A MODEM KURULUMU” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir