HUAWEİ HG655D MODEM KURULUMU

 

hua

HUAWEİ HG655D Modeli Adsl2+ uyumlu modem olup yanlızca adsl tarifelerde kullanılabilmektedir. 24 mbite kadar olan adsl tarifelerde kullanım yapabilirsiniz.

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayarınız arasındaki bağlantıların doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin dsl ışığı yanmayacaktır.

Modem ve Bilgisayarınız arasında bağlantı şemasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya göre yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Öncelikle Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazıp enter butonuna basıyoruz.

Web tarayımızın adres satırına 192.168.1.1 yazıp entere basıyoruz
 

Açılan ekranda;

Kullanıcı adı:admin

Şifre:admin

yazarak giriş yap butonuna basıyoruz. Şifreyi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modem ayarlarınızı sıfırlayınız.

 

Karşımıza gelen arayüz ekranında kullanıcı adı:admin şifre:ttnet, admin, 1234 kombinasyonlarından birini yazarak entere basıyoruz.

 

Açık olarak gelen web arayüz ekranından internet servis sağlayıcımızın bize vermiş olduğu kullanıcı adı şifreyi giriyoruz.Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişen @domain adresini yazmayı unutmayınız.

Tüm servis sağlayıcılara ait domain adresine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bağlantı tipi Protokol olarak PPPOE seçiyoruz.

Kablosuz ağ ayarlarımızı da yine bu ekrandan yapıyoruz. Kablosuz ağ adı bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğimiz ağ ismini beliyoruz. Güvenlik seviyesi wpa-psk seçiyoruz. Şifre kısmına en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi oluşturuyoruz. Uygula butonuna basıyoruz. Son olarak internet bağlantısı testi butonu ile ayarlarımızı kontrol ediyoruz.

 

 

Açık olarak gelen web arayüz ekranından internet servis sağlayıcımızın bize vermiş olduğu kullanıcı adı şifreyi giriyoruz. Protokol olarak PPPOE seçiyoruz.

Tebrikler ayarlarınızı tamamladınız. Wen arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir