Instagram HESABI OLANLAR DİKKAT!!!

instagram hecked

Sosyal medyanın güçlü platformlarından olan Instagram’daki güvenlik açığı birçok kullanıcıyı endişelendirdi. Geçtiğimiz gün Instagram yetkileleri tarafından yapılan açıklamada kullanıcıları korkutan durum aydınlığa kavuştu…

Sürekli büyümeye devam eden ve Facebook tarafından satın alınan Instagram’da çok büyük bir güvenlik açığının olduğu ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde Selena Gomez’in hesabının hacklenmesinin ardından başka yüksek takipçili hesapların da benzer problemler yaşadığını tespit eden Instagram ekibi, açıklama yapmak gereğinde bulundu.

HACKERLAR HESABINIZDAN İSTEDİKLERİNİ PAYLAŞABİLİRLER!

Önemli güvenlik zafiyetinin boyutları ortaya çıktı. Yetkililer, hackerların istedikleri hesabın e-posta, cep telefonu gibi özel bilgilerine erişebildiklerini ve hesap üzerinden paylaşım yapabildiklerini belirtti.

ŞİFRELER GÜVENDE KİŞİSEL BİLGİLER TEHLİKEDE

Açığın kısa sürede kapatıldığını belirten yetkililer, herhangi bir şifre sızıntısının olmadığını üstüne basa basa belirtti. Açıklamanın son kısmında ise kullanıcıların iki adımlı doğrulama sistemini kullanmaları ve güvenmedikleri sitelere Instagram hesaplarına erişim vermemeleri konusunda vurgu yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir