LİNKSYS X6200 VDSL MODEM KURULUMU

LİNKSYS X6200 VDSL MODEM KURULUMU

Modem Özellikleri:

LİNKSYS X6200 VDSL  teknolojisine sahip modem kesintisiz medya akışı, sörf ve çevrimiçi oyun oynama için 2,4 GHz ve 5 GHz çift Wi-Fi bantlarına ve N300 + AC433 Mbps hızlarına sahiptir.

Modemimizin teknik özelliklerine öğrendik. Modem kurulumuna geçebiliriz.

Modem kurulumunu geçmeden önce modem bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Modem bağlantılarını BURADAN takip edebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak entere basınız. Ekranınıza gelen kullanıcı adı ve şifre ekranına “admin” –“admin” yazarak oturum aç butonuna basınız.

Açılan modem arayüzü ekranında “Ayarlar” –“Temel ayarlar” sekmesine tıklayınız.

Aşağı doğru açılan ekranda “DSL” seçeneğini işaretleyiniz.

Vdsl kurulumları için DSL MODU bölümünde “PTM” seçeneği seçilmelidir. Eğer adsl kullanıcısı iseniz ATM seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

PTM seçeneğini seçtiğinizde ekranınıza aşağıdaki şekilde cihazı yeniden başlatmanız için uyarı ekranı gelecektir. Tamam butonuna basarak cihazınızın PTM (VDSL) moduna geçişini sağlayınız.

Cihazınız yeniden başladığında modem ara yüzüne tekrar giriş yapınız. Açılan bölümde sırası ile rakamlarla gösterdiğimiz gibi ayarlarınızı yapınız. VDSL modunda VLan etkinleştir seçeneği işaretli olmalıdır. VLAN ıd olarak 35 giriniz. Kullanıcı adı ve şifre alanına servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgisini giriniz. Kullanıcı adınızı sonuna servis sağlayıcınıza göre @domain adınızı yazınız. Domain adınızı bilmiyorsanız BURADAN öğrenebilirsiniz.

Ayarlarınızı aşağıda belirttiğimiz şekilde yapılandır iseniz ayarları kaydet butonuna basarak modeminizin kablolu ayarlarını tamamlayınız.

LİNKSYS X6200 KABLOSUZ MODEM KURULUMU

Modem ayarlarınızı yukarıda belirttiğimiz şekilde yapılandırdı iseniz modeminizin kablosuz ayarlarına geçebiliriz. Yine modem arayüzü ekranında “Kablosuz” sekmesine tıklayınız. Açılan bölümde “İl İle” seçeneğini işaretleyiniz. Açılan bölümde modeminizin 2,4GHz ve 5 GHz kablosuz ayarları için 2 alanında doldurunuz. Her hangi bir tanesini kullanmak istemiyor iseniz devre dışı bırak seçeneğini işaretleyebilirsiniz. İşlemleriniz tamamlandı ise Ayarları kaydet butonuna basabilirsiniz.

 

LİNKSYS X6200 VDSL MODEM KURULUMU” için 7 yorum

 • 5 Haziran 2017 tarihinde, saat 14:21
  Permalink

  Merhaba bir çok kişinin yapmış olduğu hata vdsl sinyali alamadıklarını idia ederek modemin arızalı olduğunu veya operatör kaynaklı sinyal problemi yaşamaları ilk başda mod seçimine dikkat çekmeniz iyi olmuş elinize sağlık paylaşım için teşekkürler.

  Yanıtla
  • 5 Haziran 2017 tarihinde, saat 14:26
   Permalink

   Biz teşekkür ederiz Erdinç Bey.

   Yanıtla
    • 5 Eylül 2017 tarihinde, saat 23:12
     Permalink

     Merhaba Şükrü Bey,

     Sorunuza yanıt olarak ilgili modem firması ile iletişime geçmenizi öneririz.

     iyi günler dileriz.

     Yanıtla
 • 13 Temmuz 2017 tarihinde, saat 17:32
  Permalink

  Çok teşekkürler bende niye vdsl çalışmıyor diyordum elinize sağlık

  Yanıtla
 • 22 Ekim 2017 tarihinde, saat 16:49
  Permalink

  bu modeli aldım ama tivibu hata veriyor bu modem için tivibu ayarları nedir ? Linksys X6200

  Yanıtla
  • 25 Ekim 2017 tarihinde, saat 13:23
   Permalink

   Merhaba,
   Modem özelliklerini kontrol ettiğimizde ıptv desteği görülmüyor.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir