PİRELLİ A125G MODEM KURULUMU

PİRELLİ A125G MODEM KURULUMU

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem şifre ekranına ulaşıyoruz. Gelen şifre ekranımızda Kullanıcı adı admin şifre olarak ttnet yazarak modem arayüzümüze ulaşıyoruz.

İsterseniz aşağıdaki ekrandan modem şifrenizi değiştirebilirsiniz. İsterseniz Geç seçeneği ile değiştirmeden geçebilirsiniz.

Şifre ekranımızı geçtikten sonra aşağıdaki şekilde modem arayüz ekranımız gelecektir.

Modemimizin kablolu ayarları için ekranın sol bölümünde yer alan “Gelişmiş Ayarlar” -“Wan” sekmelerine tıklıyoruz. Açılan sayfada “Düzenle” butonuna basarak modem ayarlarımıza başlıyoruz.

Açılan bölümde vpı:8 vcı:35 seçiyoruz. Servis Kategorisi olarak “UBR Without Pcr” seçerek ileri butonuna basıyoruz.

Bağlantı tipi olarak PPP over Ethernet PPPOE seçiyoruz. Kapsülleme Modu olarak LLC/Snap-Bridging seçerek İleri butonuna basıyoruz.

Açılan kullanıcı adı ve şifre bölümümüzde servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazarak ileri butonuna basıyoruz.

Aşağıdaki ekranda değişiklik yapmadan ileri butonuna basıyoruz.

Ayarlarımız bittikten sonra aşağıdaki şekilde özet ekranımız gelecektir. Buradan yapmış olduğumuz ayarları kontrol edebilirsiniz. Son olarak kaydet butonuna basıyoruz.

Yaptığımız ayarların modem arayüzüne kaydolması için Kaydet/Yeniden Başlat butonuna basıyoruz. Modemimizin kablolu ayarları tamamlanmıştır.

PİRELLİ A125G Kablosuz Modem Kurulumu

Modemimizin kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde bulunan “Kablosuz Ağ”- “Temel” sekmesine tıklıyoruz. Açılan sayfamızda SSID bölümünde Kablosuz ağlarda görmek istediğimiz ağ adını yazıyoruz ve kaydet/uygula butonuna basıyoruz.

Modemimizin kablosuz şifresi için “Kablosuz”-“Güvenlik” sekmesine tıklıyoruz. Network denetimi olarak WPA-PSK seçiyoruz. WPA PSK Anahtarı bölümünde en az 8 haneli kablosuz ağ şifresi belirleyerek kaydet/uygula butonuna basıyoruz.

Pirelli modemimizin kablolu ve kablosuz ayarları tamamlanmıştır

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir