TPLİNK TD854W MODEM KURULUMU

TPLİNK TD854W MODEM KURULUMU

TPLİNK TD854W Modemler Türktelekom tarafından lokum adsl kampanyası kapsamında günlük internet müşterilerine verilmiştir. Modemimizi tanıdığımıza göre kuruluma geçebiliriz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem şifre ekranına ulaşıyoruz. Burada kullanıcı adı olarak “admin”- şifre olarak “ttgalaksi” yazarak giriş yap butonuna basıyoruz.

İsterseniz aşağıdaki ekranda gördüğünüz gibi “ttgalaksi” şifresini bu ekrandan değiştirebilir istersenizde “Geç” butonuna basarak şifreyi değiştirmeden geçebilirsiniz.

Şifre ekranını geçtikten sonra aşağıdaki şekilde modem arayüz ekranımız gelecektir.

Modemimizin kablolu kurulumu için “Kurulum”-“Wan” sekmelerine tıklıyoruz.

Açılan bölümde modemimizde kaydedilmiş bir ayar var ise “Current Atm vc Table” alanında “Seçiniz” bölümünü işaretliyoruz. Seçeneği işaretledikten sonra hemen altta açılan ekranda vpı:8 vcı:35 kanal modu olarak PPPoE seçiyoruz.PPP Ayarı bölümümüzde kullanıcı adı ve şifre ekranına servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazarak “Değiştir” seçeneğine tıklayarak değiştirdiğimiz ayarları kaydediyoruz.

Modemimizde daha önce kaydedilmiş bir ayar yok ve ilk kez kurulum yapıyor isek ekle butonuna basarak alt yapı ayarlarımızı modeminize girebilirsiniz.

TPLİNK TD854W Kablosuz Ayarları:

Modemimizin kablosuz ayarları için “Kurulum”- “Wlan” sekmelerine tıklıyoruz. Açılan sayfamızdan ekranın sol bölümünde bulunan “Temel” sekmesine tıklıyoruz. SSID bölümümüzde kablosuz ağlarda görmek istediğimiz ağ adını yazarak uygula butonuna basıyoruz.

Ayarlarımızın kaydedilmesi için 20 sn kadar geri sayımı bekliyoruz.

Modemimizin kablosuz şifresi için sol bölümde yer alan “Güvenlik” sekmesine tıklıyoruz. Şifreleme olarak “WPA(AES)” seçiyoruz.Psk Anahtarı bölümünde modemimize en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyerek uygula butonuna basıyoruz.

Ayarlarımız tamamlanmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir