TPLİNK TD864W MODEM KURULUMU

TPLİNK TD864W MODEM KURULUMU

TpLink Markası Türkiye’de birçok servis sağlayıcı ve perakende satıcılar tarafından çeşitli modeller ile kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Çok çeşitli sayıda model ve özellik ile kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran TpLink pazarda oldukça önemli bir yere sahiptir. Bugün ki yazımızda size TPLİNK TD864W modem kurulumu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Modem kurulumuna geçmeden önce bilgisayarımız ile modem arasında bir Ethernet bağlantı kablosu olmasına ve diğer kablo bağlantılarının tam olarak yapılmasına dikkat etmeliyiz. Modem bağlantılarını nasıl yapmanız gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz.

Modem bağlantı ayarlarınızı belirttiğimiz şekilde yapılandırdıysanız artık modem kurulumuna geçebiliriz.

TPLİNK TD864W modem kurulumu nasıl yapılır?

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem şifre ekranına ulaşıyoruz.

 

 

Açılan modem arayüz şifre   ekranımızda kullanıcı adı admin şifre olarak ttnet yazarak giriş butonuna tıklayalım.

Karşımıza aşağıdaki şekilde modem arayüz ayarlarını değiştirebileceğimiz ekran gelecektir. Ekranın sol bölmün de yer alan Kurulum- WAN sekmelerine tıklayalım. Açılan sayfanın en altında yer alan WAN arayüz tablosu bölümünde Düzenle (Kalem) butonuna basıyoruz.

Açılan ayarlar bölümümüzde VPI:8 VCI:35 Enkapsulasyon LLC ve Kanal Modu olarak PPPOE seçiyoruz.

Kullanıcı adı ve şifre ekranında servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisini giriyoruz. Eğer servis sağlayıcınız TTNET(TÜRKTELEKOM) ise kullanıcı adınızın sonunda @ttnet olmalıdır. Kullanıcı adı ve şifrenizi yazdıysanız en altta bulunan “Kaydet” butonuna basınız.

Farklı bir servis sağlayıcı kullanıyor iseniz kullanıcı adı ve şifre ekranının altında yer alan “TTNET dışında bir servis sağlayıcı ile kullanmak için Tıklayınız” bölümüne tıklayarak farklı servis sağlayıcılarında da bu modemi kullanbilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir