ZTE ZDSL 931 WII MODEM KURULUMU

ZTE ZDSL 931 WII MODEM KURULUMU

zte-zxdsl-931-w2

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak modem arayüzüne giriş yapıyoruz. Kullanıcı adı ve şifre olarak “admin”, “ttnet” yazarak modemin arayüzüne ulaşıyoruz.

1-1

Modemimizin kablolu ayarlarını yapmak için ekranın sol bölümünde bulunan “Gelişmiş Ayarlar” butonuna basıyoruz.

2

Gelişmiş ayarlar butonu altında yer alan “wan” sekmesine tıklıyoruz. Açılan geniş alan ağı ayarları içinde “Düzenle” butonuna basarak alt yapı ayarları ekranına ulaşıyoruz.

3

Açılan sayfamızda vpı:8 vcı:35 seçiyoruz. Servis kategori bölümünde “UBR Without PCR” seçerek ileri butonuna basıyoruz.

4

Açılan sayfamızda bağlantı türü olarak PPPOE seçiyoruz. Enkapsülasyon Modu olarak LLC/SNAP-BRİDGİNG seçerek ileri butonuna basıyoruz.

5

Açılan sayfamızda PPP Kullanıcı adı ve şifre kısmına servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazıyoruz. Kullanıcı adının sonuna @ttnet eklemeyi unutmuyoruz. Var ise yazmıyoruz. Aşağıdaki ekranların dışında değişiklik yapmadan ileri butonuna basarak ilerliyoruz.

6

Açılan sayfamızda değişiklik yapmadan ileri butonuna basıyoruz.

7

Özet tablomuzda yapılan ayarları görebiliyoruz. Bu ekranda kaydet butonu basıyoruz.

8

Ayarlarımız bittikten sonra modeme kaydolması için aşağıdaki ekranda “Yükle/Yeniden Başlat” butonuna basarak tamamlıyoruz.

9

Modemimizin kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde bulunan “Kablosuz Bağlantı”- “ Temel” seçeneğine tıklıyoruz. Açılan sayfamızda “Kablosuz fonksiyon etkin” işaretliyoruz. SSID bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğimiz ismi belirliyoruz. Kaydet ve uygulaya tıklıyoruz. Kablosuz şifre için “Temel” butonu altında yer alan “Güvenlik” sekmesine tıklıyoruz. Bu sayfamızda network denetimi olarak wpa/psk seçerek psk anahtarı bölümünde en az 8 haneli bir şifre belirliyoruz.

 

10

Modemimizin kablolu ve kablosuz ayarları tamamlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir