ZTE -ZXV10 W300 TÜRKTELEKOM MODEM

ZTE -ZXV10 W300 TÜRKTELEKOM MODEM

1

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak modem arayüzümüze giriş yapıyoruz. Açılan şifre ekranımızda kullanıcı adı ve şifre kısımlarına “admin-admin”, “admin-ttnet” yada bazı lokum modemlerde ”admin-ttgalaksi” yazarak giriş yapıyoruz.

2

Açılan web arayüzümüzde “Arayüz Ayarı”- “ internet” başıklarından ayarlarımıza başlıyoruz. Ekranda değiştireceğimiz birkaç alanın dışında değişiklik yapmıyoruz. Vpı:8 Vcı:35 yazıyoruz. Encapsulation PPPOE LLC seçiyoruz. Kullanıcı adı ve şifre kısmına servis sağlayıcımızın bize vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreyi yazıyoruz. Kullanıcı adımızın sonunda domain adını yazmayı unutmuyoruz. Bu değişikliklerden sonra sayfanın en altında bulunan “kaydet” butonu ile modemimizin kablolu ayarlarını yaparak kaydediyoruz.

3

Sıra geldi modemimizin kablosuz ayarlarını yapmaya. SSID bölümünde kablosuz ağ adı bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğimiz ağ adını yazıyoruz. Şifre doğrulama türü olarak Wpa2-Psk seçiyoruz. Psk anahtarı kısmına en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirliyoruz. Son olarak kaydet butonuna basarak ayarlarımızı kaydediyoruz.

4

 

İsterseniz modeminizi access point olarak kullanabilirsiniz. Modeminizi access point olarak kullanmak için BURADAN destek alabilirsiniz.

ZTE -ZXV10 W300 TÜRKTELEKOM MODEM” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir