ZYXEL VMG 1312-B10D MODEM KURULUMU

ZYXEL VMG 1312-B10D MODEM KURULUMU

Yüksek performansa sahip yeni VMG1312-B10D Kablosuz ADSL2+ /VDSL2 modem, sahip olduğu VDSL2 (Very High Speed Digital Subscriber Line-Çok Yüksek Hızlı Dijital Abone Hattı) özelliği ile kullanıcılara üst düzey bir internet bağlantı keyfi sunuyor. Kullanıcılar VDSL2 sayesinde 100 Mbps’e kadar bağlantı hızına kavuşurken, 45 Mbps hızında dosya yükleme yapabiliyorlar. VMG1312-B10D aynı zamanda ADSL2 ve ADSL2+ bağlantı standartlarını da destekliyor. Bu yetenekleri sayesinde operatör ve kullanıcılara, günümüz standartlarında yüksek bağlantı imkânı sunarken, gelecekte yapılacak olan altyapı ve hız terfisi değişikliklerine de hazır, uygun maliyetli bir çözüm olarak konumlanıyor

Modemimizin teknik özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulumuna geçebiliriz.

Öncelikle modemimizin kablo bağlantılarını aşağıda belirttiğimiz şekilde yapınız. Modem bağlantılarında yapılacak hatalı işlem internet bağlantısı sağlayamamamıza yol açacaktır.

Modem bağlantılarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Modem bağlantılarını yukarıda belirttiğimiz şekilde yapılandır isek web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak entere basınız.

Açılan şifre ekranında kullanıcı adı olarak “admin” şifre olarak “1234” yazarak entere basınız.

 

Açılan hızlı kurulum ekranı aşağıdaki seçeneği işaretleyerek kapatabilirsiniz.

Açılan modem arayüzü ekranımızda “Ağ Ayarı”-“Genişbant” sekmelerine tıklıyoruz.

Açılan yeni sayfamızda kullandığınız dsl teknolojisine göre Adsl yada Vdsl bölümlerine tıklayınız.

Adsl için Tür olarak ATM

Vdsl için Tür olarak PTM

Seçilmelidir.

Açılan modem ayarları bölümünde Mod=Yönlendirme, Kapsülleme=PPPoE , seçiyoruz. PPP kullanıcı adı şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan size verilmiş olan kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazıyoruz ve uygula butonuna basıyoruz.

Kullanıcı adınızın sonunda @domain adını yazmayı unutmayınız. Domain adını bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızı göre domain adınızı BURADAN öğrenebilirsiniz

Modeminizin kablolu ayarlarını yapılandırdınız. Şimdi modeminizin kablosuz ayarlarınızı yapabiliriz.

             ZYXEL VMG1312-B10D KABLOSUZ MODEM AYARLARI

Modem arayüzü ana sayfasında “Ağ Ayarı”-“Kablosuz” sekmelerine tıklayınız

Açılan kablosuz ayarları bölümünde öncelikle modeminiz kablosuz ağlarda görülecek olan kablosuz ağ adını belirliyorsunuz. Biz kendi ağımız için ZORLUTEKNOLOJİ belirledik. Daha sonra modeminize  dışardan girişleri engellemek ve kablosuz ağ güvenliğiniz için bir şifre belirliyoruz.

Güvenlik modu olarak WPA2-PSK seçiyoruz. Otomatik şifre oluştur seçeneği üzerindeki tiki kaldırıyoruz. Hemen alt bölümünde açılan şifre alanında en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirliyoruz ve kaydete basıyoruz.

 

 

Tebrikler modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını yapılandırdınız. Web tarayıcınızdan internet bağlantınıza ulaşabilirsiniz

Kullandığınız modeminizi isterseniz access point olarak ayarlamak isterseniz BURADAN modeminizi access point olarak ayarlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.