ZYXEL VMG8324 MODEM KURULUMU

          ZYXEL VMG8324 MODEM KURULUMU

 

ZYXEL firmasının yeni VDSL özellikli modemi Zyxel VMG8324-B10A, farklı VDSL hatları arasındaki çapraz konuşmayı veya paraziti ortadan kaldıran Vectoring teknolojisini desteklemektedir. Zyxel VMG8324-B10A hem hız hem de kapsama alanı için en iyi çözümü sağlamak için 802.11n teknolojisine sahiptir. 300Mbps’ye kadar 802.11n kablosuz veri hızlarıyla VMG8324-B10A, yüksek hızlı veri ve multimedya kullanımı için istikrarlı, güvenilir kablosuz bağlantılar sağlamaktadır.

Modemimizin teknik özelliklerini tanıdığımıza göre modem kurulumuna geçebiliriz.

Öncelikle modemimizin kablo bağlantılarını aşağıda belirttiğimiz şekilde yapınız. Modem bağlantılarında yapılacak hatalı işlem internet bağlantısı sağlayamamamıza yol açacaktır.

Modem bağlantılarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Modem bağlantılarını yukarıda belirttiğimiz şekilde yapılandır isek web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak entere basınız.

Açılan şifre ekranında kullanıcı adı olarak “admin” şifre olarak “turktelekom” yazarak entere basınız.

 

 

Açılan modem arayüzü ekranımızda “Ağ Ayarı”-“Genişbant” sekmelerine tıklıyoruz.

 

 

Açılan yeni sayfamızda 1.seçenek olan Myısp-Ethernet-PPPoE seçeneği üzerinde düzenle butonuna basıyoruz.

 

 

Açılan modem ayarları bölümünde Mod=Yönlendirme, Kapsülleme=PPPoE , seçiyoruz. PPP kullanııc adı şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan size verilmiş olan kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazıyoruz ve uygula butonuna basıyoruz. Kullanıcı adınızın sonunda @domain adını yazmayı unutmayınız. Domain adını bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızı göre domain adınızı BURADAN öğrenebilirsiniz.

 

 

Modeminizin kablolu ayarlarını yapılandırdınız. Şimdi modeminizin kablosuz ayarlarınızı yapabiliriz.

             ZYXEL VMG8324 KABLOSUZ MODEM AYARLARI

Modem arayüzü ana sayfasında “Ağ Ayarı”-“Kablosuz” sekmelerine tıklayınız.

 

 

Açılan kablosuz ayarları bölümünde öncelikle modeminiz kablosuz ağlarda görülecek olan kablosuz ağ adını belirliyorsunuz. Biz kendi ağımız için ZORLUTEKNOLOJİ belirledik. Daha sonra modeminize  dışardan girişleri engellemek ve kablosuz ağ güvenliğiniz için bir şifre belirliyoruz.

Güvenlik modu olarak WPA2-PSK seçiyoruz. Otomatik şifre oluştur seçeneği üzerindeki tiki kaldırıyoruz. Hemen alt bölümünde açılan şifre alanında en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirliyoruz ve kaydete basıyoruz.

 

 

Tebrikler modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını yapılandırdınız. Web tarayıcınızdan internet bağlantınıza ulaşabilirsiniz.

 

 

ZYXEL VMG8324 MODEM KURULUMU” için 6 yorum

 • 9 Mayıs 2017 tarihinde, saat 00:02
  Permalink

  şu şifreyi bulana kadar göbeğim çatladı ttnet yeni gelen modemlerde şifreyi değiştirmiş teşekkür ederiz

  Yanıtla
  • 9 Mayıs 2017 tarihinde, saat 00:18
   Permalink

   Merhaba Mehmet Bey, Sitemizi takip ettiğiniz için biz teşekkür ederiz

   Yanıtla
 • 19 Mayıs 2017 tarihinde, saat 23:31
  Permalink

  Bende zyxsel vmg8324 b10 a cihaz var kullanıcı adımı şifreli her seyimi biliyorum burada anlatılanlar gibi sisteme görüyorum ama internetim baglanmiyor neden olabilir acaba fiber net kullanıyorum fiber net için ayrı bir ayarlama varmı cihazda selamlar

  Yanıtla
  • 20 Mayıs 2017 tarihinde, saat 08:22
   Permalink

   Merhaba Tuncay Bey,
   Modem ayarlarınızı yukarıda belirttiğimiz şekilde yapılandırdı iseniz sorunsuz şekilde bağlantı kuruyor olmanız geremektedir. Fibernet tarifeler vdsl teknolojisi ile çalışmaktadır. Kullandığınız modemin otomatik sinyal algılama özelliği olması nedeni ile adsl yada vdsl otomatik ayar yapmaktadır. Bu nedenle yukarıda belirttiğimiz ayarların dışında bir ayarlma seçeneği bulunmamaktadır. Modem ayarlarınızı yukarıdaki şekilde yapılandır iseniz modem bağlantılarınızı kontrol ediniz. Modem üzerinde bulunan dsl ışığınız yanıyormu kontrol ediniz. Ayrıca fiber sonlandırma cihazınızın 1 portunundan wan portuna bir ethernet bağlantısı olması gerekmektedir. Bu kontrollerinize rağmen bağlantı kuramıyor iseniz lütfen servis sağlayıcınız ile görüşünüz.

   Yanıtla
 • Geri bildirim: ZYXEL VMG8324-B10A ACCESS POİNT AYARLARI | ZORLUTEKNOLOJİ

 • Geri bildirim: NOKIA Alcatel G-010G-P Fiber ONT | ZORLUTEKNOLOJİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir