Airties 5341 Modem Kurulumu

Airties 5341 Modem Kurulumu

Airties Markası 2004 yılından buyana Dünya genelinde 8 milyondan fazla ürün ile sektörde önemli bir pazar payına sahiptir.Ürün portföyünde geniş bant internet cihazları, yerel ağ ürünleri, internet üzerinden telefon, aksesuarlar ve internet tabanlı televizyonlar IPTV (tivibu) için set üstü kutular (set top box) yer almaktadır.

Türkiye’de çok sayıda servis sağlayıcı tarafından kullanıcılara sunulan airties modemler özellik,uzun kullanım ömrü ve 7/24 çağrı merkezi olması nedeni ile internet kullanıcılarının ilk tercihleri arasındadır.

Airties Markası hakkında yeterli bilgiye sahip olduk.

Artık Airties 5341 Modem Kurulumuna geçebiliriz.

Öncelikle modem kablo bağlantılarını buraya tıklayarak yapınız.

Modem bağlantılarınızı yukarıda resimde gördüğünüz şekilde yapılandırdı isek;

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak modem arayüzüne ulaşınız. Açılan şifre ekranında kullanıcı adı olarak admin şifre olarak ttnet giriniz. Tüm modem marka ve modellere ait kullanıcı adı ve şifre bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem arayüz sayfanızda isterseniz çıkan ekranda kullanıcı şifrenizi değiştirebilirsiniz. Genellikle kullanıcıların değiştirdikten sonra unuttuğu bir şifre alanı olduğu için daha sonradan modeminizde yapacağınız özel ayarların silinmemesi için modem fabrikasyon şifresini değiştirmemenizi öneririz.

Modeminizin web arayüzünde ekranın sol bölümünde yer alan İnternet-İnternet Ayarları sekmelerine tıklayınız. Yan bölüme açılan internet wan ayarları bölümünde düzenle butonuna basınız.Ek bilgi olarak modeminizin aynı zamanda ıptv yi desteklediğini söyleyebiliriz.

Modeminizin kablolu ayarlar bölümüne ulaştınız. Burada protokol olarak PPPOE seçiniz. PPP Ayarları bölümünde adsl kullanıcı adı olarak servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreyi yazınız.Eğer Türktelekom (ttnet) müşterisi iseniz kullanıcı adınızın sonuna @ttnet eklemeyiniz. modem arayüzünü otomatik olarak ekleyecektir. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi bilmiyor iseniz servis sağlayınızın çağrı merkezini arayıp öğrenebilirsiniz.

Pvc Parametreleri bölümünde VPI:8 VCI:35 seçerek ayarlarınızı kaydediniz.

Airties 5341 Modem Kurulumunda Servis Sağlayıcı Değiştirme

Eğer servis sağlayıcınız Türktelekom değilde farklı bir firma ise aşağıdaki şekilde modem kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Diğer ayarlar tüm servis sağlayıcılar için aynıdır.

Airties 5341 Kablosuz Modem Kurulumu

Modeminizin kablolu ayarlarını tamamladınız. Modeminizin kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde yer alan Kablosuz-Kablosuz Ağ Ayarları sekmelerine tıklayınız.Açılan sayfada isterseniz birden fazla kablosuz ağ oluşturabilirsiniz. Kendiniz için bir kablosuz ağ belirlerken aynı zamanda da misafirleriniz için ayrı bir ağ oluşturabilirsiniz. Sadece kendiniz için bir ağ oluşturmak istiyorsanız ilk sırada yer alan SSID bölümüne kablosuz ağ adınızı yazınız. Hemen sağ tarafta yer alan Parola bölümüne en az 8 haneli bir kablosuz şifre belirleyiniz.

Airties 5341 Misafir Ağı Oluşturma

Misafirleriniz içinde bir ağ oluşturmak istiyor iseniz ikinci sırada yer alan kutucuğu işaretleyiniz. Kablosuz ağı adınızı ve şifrenizi yazarak kaydediniz.

Tebrikler modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız.

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz