Airties 5650 Modem Kurulumu

AIRTIES AIR 5650TT & 5650v2 300MBPS KABLOSUZ-N ADSL2+ 4 PORT MODEM / VDSL2 ROUTER

ADSL2+/VDSL2 Modem, 300Mbps, 802.11n kablosuz erişim noktası, Firewall, 4 10/100Mbps Ethernet portu, 1 Gigabit Ethernet WAN portu, 1 USB portu ile kapsamlı bir üründür. AirTies Mesh teknolojisi ile AirTies kablosuz tekrarlayıcı cihazlarını kullanarak kablosuz kapsama alanını genişletebilirsiniz. Airties air5605 modemler elektronik mağazalardan temin edilebildiği gibi internet servis sağlayıcılarından da kampanya kapsamında ücretsiz olarak temin edilebilmektedir. Türk telekom servis sağlayıcısından temin edilen modemler aşağıdaki gibidir. Her iki modem de de kurulum adımları aynıdır.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminiz üzerinde yer alan dsl ve internet ışığı yanmayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebilirsiniz.

Web tarayıcımızın adres bölümüne 192.168.2.1 yazarak enter butonuna basınız. Karşınıza gelen Kullanıcı adı  ve şifre bölümünde kullanıcı adı: “admin” şifre olarak ” ttnet” yazarak tamam butonuna basınız.

2

Gelen şifre değişikliği ekranında varsayılan modem şifresini değiştirebilirsiniz. İsterseniz de İptal ederek mevcut şifreyi kullanmaya devam edebilirsiniz.

3

Açılan web arayüzü ekranımızda ekranın sol kısmında bulunan “internet” başlığına tıklıyoruz. Açılan ekranda internet bağlantı adı üzerinde “düzenle” butonuna basıyoruz.

4

Açılan ekran da Protokol bölümünde PPPOE seçiyoruz. Vpı:8 Vcı:35 belirliyoruz. Kullanıcı adı ve şifre bölümlerine servis sağlayıcımızın vermiş olduğu şekilde kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazıyoruz. Kaydete basarak kablolu ayarlarımızı tamamlıyoruz.

5

Sıra geldi kablosuz ayarlarımızı yapmaya. Ekranın sol bölümündeki kablosuz bölümüne tıkılıyoruz. açılan bölümde kablosuz ağ adı ve şifremizi belirleyerek ayarlarımızı tamamlıyoruz.

6

Daha Fazla Bilgiye Aşağıdaki Youtube Kanalımız Üzerinden Ulaşabilirsiniz

Airties 5650 Modem Kurulumu” için 5 yorum

 • 7 Kasım 2016 tarihinde, saat 23:09
  Permalink

  Çok teşekkürler. Basit ve anlaşılır hazılarmaışsınız

  Yanıtla
  • 7 Kasım 2016 tarihinde, saat 23:12
   Permalink

   Rica ederiz.Daha kapsamlı yazılarımızla sizlere destek olmaya çalışacağız

   Yanıtla
 • 15 Aralık 2016 tarihinde, saat 11:06
  Permalink

  Muhteşem bir açıklama. Keşke tüm anlatımlar böyle sade ve anlaşılır olsa. Teşekkür ederim.

  Yanıtla
  • 15 Aralık 2016 tarihinde, saat 11:20
   Permalink

   Teşekkür ederiz Nuh Bey.Diger teknoloji çözümlerimizi de takip edebilirsiniz.

   Yanıtla
 • Geri bildirim: AİRTİES AİR5650V2 ACCESS POİNT AYARLARI | ZORLUTEKNOLOJİ

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz