AİRTİES 5750 KABLOLU VE KABLOSUZ MODEM KURULUMU

AİRTİES 5750 KABLOLU VE KABLOSUZ MODEM KURULUMU

Modemimiz Airties Air 5750 1200 Mbps 11ac Kablosuz ADSL2+/VDSL2 Özelliklidir.

Modem kurulumuna geçmeden önce modem kutusu içerisinden çıkan kablo bağlantılarının doğru olarak yapılandırıldığından emin olunuz. Modem kablo bağlantılarınızı BURDAN kontrol edebilirsiniz.

Yukarıdaki örneğimize göre modem bağlantılarınızı yapılandırdı iseniz kuruluma geçebiliriz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak enter a basınız.

Açılan şifre ekranında herhangi bir şifre yazmadan tamam butonuna basınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modeminizin şifre ekranını geçtiğinizde karışınıza modem arayüz ekranı gelecektir. Açılan sayfada ekranın sol bölümünde yer alan “İNTERNET” –“İnternet Ayarları” sekmesine tıklayınız. Sağ bölümde açılan ekran üzerinden “İnternet” ya da “Düzenle” butonlarından herhangi birine tıklayarak ayarlar sayfasına ulaşınız.

Yeni sayfada Protokol olarak “PPPOE” seçiniz. Encapsulation “LLC”  Vpı:8 Vcı:35 seçiniz. Kullanıcı adı ve şifre ekranında servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazınız. Kullanıcı adınızı bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızdan öğrenebilirsiniz. Servis sağlayıcınızın çağrı merkezine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adınızın sonunda yer alan @domain adı bölümünde kendi servis sağlayıcınızın domain adını yazmanız gerekmektedir. İnternet servis sağlayıcılarına göre domain adlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Belirttiğiniz ayarları aşağıdaki şekilde yaptıktan sonra ayarlarınızın modem içine kaydedilmesi için “Kaydet” butonuna basınız.

AİRTİES 5750 KABLOSUZ MODEM KURULUMU

Modeminizin kablolu ayarlarını yapılandırdınız. Kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde yer alan “KABLOSUZ” Bölümüne tıklayınız. Açılan sayfada Kablosuz ağ adı olarak bir isim belirleyiniz. Güvenlik olarak WPA+WPA2 seçiniz. Şifre bölümünde de en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz ve ayarları kaydediniz.

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz