AİRTİES 5760 MODEM KURULUMU

AİRTİES 5760 MODEM KURULUMU

Kablosuz Ağ Teknolojileri alanında yenilikçi ürünler geliştiren Airties firmasının Vdsl modem sınıfında yer alan Air 5760 modeminin hızlı kurulumu nasıl yapılır bu konuda bilgi vermeye çalışacağız.

Airties Air 5760 4 port 1600 Mbps ADSL2+/VDSL Fiber Destekli Kablosuz Modem Router

Öncelikle modem kutunuzdan çıkan kablo bağlantıları aşağıdaki yazımızda gösterdiğimiz şekilde yapınız. Modem kurulumunun sorunsuz başlaması için bire bir uygulamada gösterildiği gibi bağlantı yapılmalıdır.

MODEM KABLO BAĞLANTILARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Modem bağlantılarınızı yapılandırdı isek modem kurulumuna geçebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak entere basınız. Açılan şifre ekranında bir şey yazmadan boş geçiniz ve tamam butonuna basınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem şifre ekranını geçtiğimizde önümüzde modemimizin kurulumunu yapacağımız hızlı kurulum ekranı gelecektir. Hızlı kurulum butonuna basınız. Karşınıza aşağıdaki şekilde kullanıcı adı ve şifre bilgilerimizi girebileceğimiz ekran gelecektir. Buraya İnternet servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz giriniz. Kullanıcı adınızı bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızı arayarak öğrenebilirsiniz. Servis Sağlayıcı Telefon Numaraları İçin Tıklayınız. Kullanıcı adınızın sonuna kendi servis sağlayıcınıza göre @domain adınızı giriniz. DOMAİN ADINIZI BİLMİYOR İSENİZ TIKLAYINIZ.

Kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz yazdıktan sonra ileri butonuna basınız.

AİRTİES 5760 MODEM KABLOSUZ AYARLARI

Karşınıza gelen ekranda 2 frekans için ayrı ayrı kablosuz ağ adı ve şifre belirleyebilirsiniz. Kablosuz ağınıza bir isim belirleyiniz. Güvenlik tipi olarak WPA+Wpa2 seçiniz. Şifre olarak en az 8 haneli bir kablosuz şifresi belirleyiniz.

Aşağıdaki ekranda ikinci kablosuz ağ adınızı ve şifrenizi giriniz ve kaydet butonuna basınız.

Tebrikler..İşlemleriniz doğru şekilde yapıldı ise aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Sayfaları kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

AİRTİES 5760 MODEM KURULUMU” için 2 yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz