Airties Air6372 Turkcell Superonline Modem Kurulumu

Airties Air6372 Modemler kampanya kapsamında Turkcell Superonline tarafından kullanıcılara ücretsiz olarak verilmiştir. Modemlerin aynı zamanda elektronik mağazalardan da bir dönem satışı yapılmıştır.24 mbite kadar adsl+ bağlantılarında tüm servis sağlayıcılar için kullanım yapılabilmektedir.
Airties Air6372 Modem tüm ses ve veri iletişimi ihtiyaçlarınız için hızlı ve güçlü bir platform sunmaktadır. Airties Air6372 ile aynı anda iki ayrı VoIP telefon görüşmesi yapabilir ayrıca hesaplı tarifelerden yararlanabilirsiniz.
Airties Air6372 modem aynı zamanda ADSL2+ İnternet, Router, Firewall ve 72 Mbps Erişim Noktası özelliklerini üzerinde barındırmaktadır. AirTies Mesh Teknolojisi ile AirTies Erişim Noktaları kullanarak kablosuz olarak kapsama alanınızı genişletebilirsiniz.

Modem özelliklerini kısaca tanıdık. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminiz buluşmayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında;

Kullanıcı adı:admin

Şifre:superonline yazarak tamam butonuna basınız. Modeminiz şifrenizi kabul etmiyor ise modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre işlemlerini geçmenizin ardından açılan modem arayüz ekranında ekranın sol bölümünde yer alan “İNTERNET” – İNTERNET AYARLARI” Menülerine tıklayınız.Açılan ekranda VC1 alanında “Düzenle” butonuna basınız.

Açılan ekranda Protokol olarak PPPOE , Encapsulation LLC , VPI:8 VCı:35 seçiniz.Kullanıcı adı ve şifre alanında servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adresinizi yazmayı unutmayınız.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adresine Buradan Ulaşabilirsiniz

Aşağıdaki işlemlerin ardından kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz. Bu işlemlerden sonra kablo bağlantılarınız da ve şebekeniz de sorun yok ise modem üzerindeki dsl ve internet ışığının sabitlendiği görülecektir.

Modeminizin kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde yer alan “KABLOSUZ-KABLOSUZ AĞ AYARLARI” menülerine tıklayınız.Açılan ekranda kanal bölümünde kablosuz ağınızın kalitesi ya da kapsama alanı genişliği tercihinize göre bir kanal modu seçiniz. ya da herhangi bir tercihiniz yok ise “auto” seçeneğini seçiniz.

Wifi Kanal Modu Seçeneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz

Kablosuz Ağ adı SSID bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir ağ adı belirleyiniz. Güvenlik bölümünde WPA+WPA2 seçiniz. Parola bölümünde en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz ve kaydet butonuna basınız.

Tebrikler modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Modem arayüz ekranlarınızı kapatarak internete girebilirsiniz.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz