Airties RT-205 Resimli Modem Kurulumu

AirTies RT-205, ADSL2+ (24 Mbps indirme / 4 Mbps yükleme hızında) modem, gelişmiş router ve firewall fonksiyonlarının yanısıra, G++ teknolojisi sayesinde 125Mbps’e varan hızlarda ve daha geniş kapsama alanı sağlamaktadır. RT-205’in desteklediği AirTies Mesh Teknolojisi® ile çok katlı ya da betonarme yapılarda, geniş alanlarda ortaya çıkan sinyal zayıflaması ve kapsama alanı sorunlarının çözümü kolaylaşmaktadır.. Mesh uyumlu Kablosuz Erişim Noktası cihazları (AirTies AP-300 gibi) kullanarak kablosuz kapsama alanı kolayca genişletilebilir.

Modem özelliklerini kısaca tanıdık.Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin dsl ışığı sabitlenmeyeceği için modeminiz buluşmayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kuruluma geçebiliriz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak enter butonuna butonuna basınız. Açılan şifre ekranında airties rt205 modemlerde şifre boştur. Herhangi bir şey yazmadan boş bırakarak tamam butonuna basınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem arayüz ekranında ekranın sol bölümünde yer alan “Adsl-Adsl Ayarları” menülerine tıklayınız. Açılan ekranda “PVC adı” bölümünde yazan “VC1″ linkine tıklayınız.

Açılan yeni ekranda Protokol bölümünde PPPOE seçiniz. Enkapsülasyon bölümünde LLC , Pvc Ayarları bölümünde VPI:8 VCI:35 seçiniz.Kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

Tüm servis sağlayıcılara ait domain adlarına buradan ulaşabilirsiniz

İşlemlerin ardından kaydet butonuna basarak yapmış olduğunuz ayarları kaydediniz.

Modeminizin kablolu ayarlarını yukarıdaki ekranlarda tamamladınız. Şimdi de kablosuz ayarlarınızı yapılandıralım. Modem arayüz ekranında ekranın sol bölümünde yer alan Kablosuz-Kablosuz Ayarları menülerine tıklayınız.Açılan ekranda Kablosuz Ağı Etkinleştir seçeneğini seçiniz.Bu tik işaretini kaldırdığınızda modeminizin kablosuz özelliğini kapatabilirsiniz.Kablosuz ağ adı SSID bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir kablosuz ağ adı belirleyiniz ve kaydet butonuna basınız.


Kablosuz ağınıza şifre oluşturmak için ekranın sol bölümünde yer alan Kablosuz-Kablosuz Ağ Güvenliği menülerine tıklayınız.Açılan ekranda güvenlik seviyesi olarak WPA seçiniz.Orta bölümde yine WPA seçiniz. PSK Anahtarı bölümünde kablosuz ağınız için en az 8 haneli bir şifre belirleyiniz.İşlemlerinizin ardından ayarlarınızın kaydedilemesi için kaydet butonuna basınız.

Tebrikler modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Web arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

Airties RT-205 Resimli Modem Kurulumu” için bir yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz