Airties RT 206 Modem Kurulumu

1

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayarınız arasında yer alan kablo bağlantılarınızın doğru olarak yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin adsl ışığı yanmayacağı için bağlantı kurulamayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak enter butuna basınız. Gelen Kullanıcı adı ve şifre kısmına;

Kullanıcı adı:admin Şifre: admin yada Kullanıcı adı: admin  Şifre: ttnet yazarak modem web arayüzüne giriş yapınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

2

Gelen şifre değiştir ekranından az önce yazdığımız modem arayüz şifresini değiştir yaparak isterseniz bu şifreyi değiştirebilir isterseniz de iptal butonuna basarak değiştirmeden geçebilirsiniz.

3

Açılan web arayüzü ekranımızda ekranın sol bölümünde bulunan İnternet İnternet ayarlarını butonuna basalım.Açılan sayfada pvc adının sonunda bulunan Düzenle butonuna basarak ayarlar bölümüne ulaşalım.

4

Açılan ayarlar bölümümüzde protokol olarak PPPOE seçiyoruz. Vpı:8 Vcı:35 ve Encapsulation LLc seçiyoruz. Kullanıcı adı ve şifre kısmına servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreyi yazarak kaydete basıyoruz.

Kullanıcı adınızın sonunda yer alan servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız. Tüm servis sağlayıcılara ait domain adreslerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

5

Kablolu ayarlarımızı yaptıktan sonra yine sol bölümde bulunan Kablosuz-Kablosuz ayarları bölümüne tıklıyoruz. Açılan sayfamızda Kablosuz ağ adı olarak kablosuz ağlarda görmek istediğimiz ismi yazıyoruz. Güvenlik bölümünde Kablosuz ağ şifremizi belirliyoruz ve kaydete basarak ayarlarımızı tamamlıyoruz.

Airties RT 206  Kablosuz Modem Kurulumu

6

İsterseniz ikinci modeminiz var ise onu ana modem olarak kullanabilir AİRTİES RT-206 modeminizi Access Point olarak kullanabilirsiniz.

AİRTİES RT-206 ACCESS POİNT AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

VİDEOLU ANLATIM İÇİN AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

Airties RT 206 Modem Kurulumu” için bir yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz