AİRTİES RT-210 MODEM IŞIKLARI VE ANLAMLARI

Airties Rt-210 modemin kablolu ve kablosuz ayarlarını daha önceki yazımızda detaylı şekilde incelemiştik. İsterseniz modem kurulumuna aşağıdaki linkten ulaşabilir modem kurulunuzu kontrol edebilirsiniz.

Airties Rt-210 Modem Kurulumuna Buradan Ulaşabilirsiniz

Airties Rt-210 Modem üzerinde çok sayıda led ışık bulunmaktadır. Her bir ışığın yanıp sönmesi, yanması yada yanmaması modem üzerinde bir anlam ifade etmektedir. Bazı durumlarda sadece bu ışıklara bakarak da internet bağlantınız hakkında bilgi edinmeniz mümkündür.

 

Airties Rt-210 Modemi üzerinde Power, Adsl, PPP, WL, p1, p2, p3, p4 olmak üzere 8 adet led lamba bulunmaktadır. Bu lambaları sırası ile inceleyecek olursak her bir lambanın anlamı şu şekildedir.

 

Modeminiz üzerinde Adsl, Power, Reset, Açma Kapama Tuşu, ve Lan portları olmak üzere 8 ayrı giriş ve buton bulunmaktadır. Bu girişler de aşağıdaki tabloda gösterdiğimiz şekilde bağlantı için kullanılmaktadır.

 

Yukarıda Airties Rt-210 modeminizin led lambaları ve modem giriş çıkışlarını detaylı şekilde inceledik. İnternet bağlantınız da teknik bir sorun ile karşılaştığınızda ilk bakmanız gereken yerleri genel hatları ile öğrenmiş olduk. Bu bağlamda örneğin modeminize baktığınızda adsl ışığınız yanmıyor ise internet servis sağlayıcınız ile modeminiz arasında bağlantı kurulamamış anlamına gelmektedir. Bu durumda öncelikle modem spliter bağlantılarınızın doğru yapılıp yapılmadığını kontrol etmelisiniz.

Modem Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Kontrol ettiğinizde bağlantılarınız yukarıdaki şemaya uygun ise internet servis sağlayıcınız ile iletişime geçerek arıza durumunuzu kontrol ettirebilir gerekiyor ise arıza kaydı bırakabilirsiniz.

Tüm İnternet Servis Sağlayıcı Çağrı Merkezi Numarasına Buradan Ulaşabilirsiniz

AİRTİES RT-210 MODEM IŞIKLARI VE ANLAMLARI” için bir yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz