AİRTİES RT-211 MODEM KURULUMU

AirTies RT-211 ile evinizde veya işyerinizde ADSL hattınızdan güvenle Internet’e erişebilir ve kablosuz yerel ağınızı kurarak erişiminizi 253 bilgisayara kadar paylaştırabilirsiniz. AirTies RT-211, ADSL2+ (24 Mbps download/ 4 Mbps upload hızında) modem,gelişmiş router ve firewall fonksiyonlarının yanısıra, G++ teknolojisi sayesinde 125Mbps’e varan hızlarda ve daha geniş kapsama alanı sağlamaktadır. Modem üzerinde bulunan 4 adet Ethernet portu ile çoklu ağ bağlantısı oluşturulabilir.

Modem özellikleri hakkında kısa bir bilgilendirmeden sonra modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna başlamadan önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru olarak yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminiz üzerinde yer alan dsl ışığınız sabitlenmeyeceği için bağlantı sağlanamayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak enter butonuna basınız.Açılan şifre ekranında herhangi bir şifre girmeden boş bırakarak tamam butonuna basınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre adımlarınızı geçmenizin ardından açılan ana sayfada ekranın sol bölümünde yer alan ADSL-ADSL AYARLARI ya da BAĞLANTI AYARLARI menüsüne tıklayınız. Açılan ekranda Vc1 ya da Düzenle butonlarına basarak kullanıcı ayar ekranlarınızı açınız.

Yeni açılan Bağlantı ayarları sayfasında Protokol olarak PPPOE seçiniz. Enkapsülasyon olarak LLC seçiniz. VPI:8 VCI:35 değerlerini giriniz. Kullanıcı adı ve şifre alanında servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adreslerine Buradan Ulaşabilirsiniz

Yukarıdaki işlemlerinizin ardından Kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

Modeminizin kablolu ayarlarını tamamladınız. Kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde yer alan Kablosuz -Kablosuz Ayarları menüsüne tıklayınız. Açılan ekranda Kablosuz Ağ Adı (SSID) bölümünde kablosuz ağınız için bir isim belirleyiniz. Kanal bölümünde kablosuz ağınız için bir kanal modu seçiniz. burada seçeceğiniz kanal kablosuz ağınızın kalitesini ve kapsama alanını etkileyecektir.

Kablosuz Kanal Modları Hakkında Detaylı Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz

İşlemlerinizin ardından kaydet butonuna basınız.

Kablosuz güvenlik ayarlarınız için ekranın sol bölümünde yer alan Kablosuz Ağ Güvenliği menüsüne tıklayınız. Açılan ekranda kablosuz güvenlik için WPA seçiniz. PSK anahtarı bölümünde kablosuz ağınız için bir şifre belirleyiniz. Oluşturacağınız şifrenin en az 8 haneli olmasına içerisinde en az bir büyük birde küçük harf olmasına dikkat ediniz. İşlemlerinizin ardından kaydet butonuna basınız.

Tebrikler modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Web arayüz ekranlarınızı kapatarak internet bağlantısı kurabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz