Airties SR140 GSHDSL MODEM KURULUMU

Airties SR140 GSHDSL MODEM KURULUMU

Airties SR140 modemimiz ile “GSHDSL” ve “NOKTADAN NOKTAYA” devreler için kullanılmaktadır.

Airties SR140 Resimli GHDSL ayarları

airties-sr140

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak modem ara yüzüne giriş yapıyoruz. Kullanıcı adı ve şifre kısmına “admin”,”admin” yazıyoruz ve girişe basıyoruz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

10

Web arayüzümüzde ekranın sol bölümünde bulunan Ayarlar-Wan-ISP sekmelerine tıklıyoruz. Açılan bölümde “Düzenle” bölümüne tıklıyoruz.

Modem ilk kurulacak ise ya da modem fabrika ayalarına çevrilmiş ise “PPPOE WAN link” görülmüyor ise “Değiştir” seçeneğinden “PPPOE Routed” seçeneği seçilerek ileri butonuna basılır.

1

Açılan sayfamızda yapılan ayarlar “Türktelekom Adsl ayarları” ayarlarında yapıldığı gibi yapılmaktadır. Vpı:8 Vcı:35 seçilir. Kullanıcı adı ve şifre kısmına servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazıyoruz. En altta bulunan kaydet butonuna basarak ayarlarımızı kaydediyoruz.

2

Yaptığımız ayarların modemin Flaşına kaydedilmesi için aşağıdaki “wan bağlantısı” ekranında yeniden başlat butonuna basıyoruz. Bu işlemi atladığımız taktirde ayarlarımız modem ara yüzüne kaydedilememiş olacaktır.

3

Kaydet yeniden başlat işlemimiz bittikten sonra uygula butonuna basarak ilk ayarlarımızı tamamlıyoruz.

4

Tamama basıyoruz.

5

Türktelekom alt yapı ayarları yapıldıktan sonra yine ekranın sol bölümünde bulunan “Ayarlar-wan-shdsl” sekmesine tıklıyoruz. Aşağıdaki şekilde ayarlarımızı tamamlıyoruz. Uygula butona basıyoruz. Sonrasında en alt bölümde yer alan yeniden başlat a basarak ayarlarımızı kaydediyoruz.

6

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz