AİRTİES WAW-275V2-TT MODEM KURULUMU

AİRTİES WAW-275V2-TT MODEM KURULUMU

Bugün ki yazımızda Airties Waw-275v2TT Modelinin kurulumunu anlatacağız.

Modem kurulumuna geçmeden önce modeminizin kablo bağlantılarının doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Modeminize ait kablo bağlantıları konusunda BURADAN destek alabilirsiniz.

Modem bağlantılarınızın yukarıda gösterdiğimiz şekilde yapılandı iseniz modem kurulumuna geçebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak Enter butona butonuna basınız. Açılan sayfada gelen şifre ekranında kullanıcı adı “admin” şifre “ttnet” olarak giriş yapınız. Daha sonra ekranınıza gelecek olan şifre değiştirme ekranında isterseniz bu şifreyi değiştirebilirsiniz. İsterseniz de değiştirmeden geçebilirsiniz.

Markalara göre modem kullanıcı adı ve şifre bilgilerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem şifre ekranını geçtiğimiz de karşımıza aşağıdaki şekilde Modem Arayüz ekranı gelecektir. Ekranın sol bölümünde yer alan “İNTERNET”-“İNTERNET AYARLARI” sekmelerine tıklayınız. Açılan bölümde VC1  bölümünde “Düzenle”  butonuna basınız.

İnternet servis sağlayıcı ayarlarımızı gireceğimiz ekrana ulaştık.  Bu ekranda Protokol:PPPOE  Encapsulation: LLC Vpı:8 Vcı:35 seçiniz. Dsl kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda @domain adınızı eklemeyi unutmayınız. Biz örnek olarak TÜRKTELEKOM müşterileri için @ttnet seçtik. Diğer servis sağlayıcılara ait domain adlarını BURADAN öğrenebilirsiniz.

Modeminizin kablolu ayarlarını yapılandırdınız. Kablosuz ayarlarını yapılandırabiliriz.

AİRTİES WAW-275V2-TT KABLOSUZ MODEM KURULUMU

Modem arayüzü ekranında ekranın sol bölümünde yer alan “KABLOSUZ”“KABLOSUZ AĞ AYARLARI” sekmesine tıklayınız.

Açılan bölümde Kablosuz Ağ Adı (SSID) bölümünde kablosuz ağınıza vermek istediğiniz ismi yazınız. Hemen sağ tarafında yer alan Güvenlik bölümünde wpa+wpa2 seçiniz. Parola bölümüne en az 8 haneli bir kablosuz şifresi belirleyiniz. Tekil kullanımlar için kablosuz ayarları bu şekildedir. Ama isterseniz aşağıdaki diğer 3 seçeneği de işaretleyerek modeminize 4 ayrı kablosuz ağ belirleyebilirsiniz.

Tebrikler modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Sayfaları kapatarak internete girebilirsiniz.Sorun yaşamanız halinde aşağıdaki yazımızı okuyarak bağlantı sorunlarınızı giderebilirsiniz.

Bağlantı sorunlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz