ANDROİD SİSTEMDE WHATSAPP’TAN GELEN KONUMU YANDEX HARİTA İLE AÇMA YÖNTEMİ

Dünya genelinde akıllı telefon kullanıcılarının en çok kullandığı uygulamalar arasında hiç kuşkusuz Whatsapp mesajlaşma uygulaması gelmektedir. Whatsapp uygulaması, Dünya’nın herhangi bir yerinde bulunan kişiler arasında ücretsiz iletişim kurma imkanı sağladığı için herkes tarafından beğenilerek kullanılmaktadır.

WhatsApp Üzerinden Toplu Mesaj Gönderme

Whatsapp mesajlaşma özelliğinin dışında yer ve konum bilgisi paylaşımı konusununda da oldukça popüler bir uygulamadır. İstediğiniz kişiye istediğiniz bir bölge ya da bulunduğunuz konumu harita üzerinde seçerek kolayca gönderebilirsiniz. Android ve İos işletim sistemlerinde herhangi bir ayar yapılmadığında whatsapp konum bilgisi otomatik olarak sistem haritasını kullanmaktadır. İsterseniz otomatik olarak sunulan bu haritalar yerine Yandex Navigasyon uygulamasını tercih edebilirsiniz. Aşağıda göstereceğimiz ayarlar ile konum bilgisini yandex haritalar üzerinde açabilir trafik yoğunluk ekranları, kaza raporları gibi bir çok özelliği aynı anda kullanabilirsiniz.Bu işlemleri sırası ile aşağıdaki gibi yapılandırabilir siniz.

Öncelikle android işletim sistemi ekranınızda “Ayarlar” menüsüne tıklayınız. Açılan yeni ekranda “Uygulamalar” menüsüne tıklayınız. Açılan ekranda “Uygulama yöneticisi” bölümüne tıklayınız.

Uygulamalar içerisinde telefonunuzda yüklü olan harita uygulamalarında tek tek işlem yapılması ve tüm uygulamaların “Her zaman sor” olarak işaretlenmesi gerekmektedir. Bu genel işlemi tüm uygulamalar için uyguladığınızda whatsapp konum bilgisi açılır iken size “Birlikte Aç” seçeneği sunacaktır.

Aşağıdaki ekranda “Google haritalar” uygulamasına tıklayınız. Açılan ekranda sayfayı aşağı doğru kaydırınız. Bildirimlerin altında yer alan “Varsayılan olarak ayarla”  sekmesine tıklayınız. Açılan ekranda “Her zaman sor” seçeneğini seçiniz. Aynı ekranda “Varsayılanları sil” seçeneği aktif ise sil butonuna basarak daha önceki ayarları sıfırlayınız. “Varsayılanları sil” butonu pasif hale gelmeden yaptığınız ayarlar geçerli olmayacaktır.”

Şimdide aynı işlemleri “yandex navi” uygulaması için yapalım.
Açılan ekranda sayfayı aşağı doğru kaydırınız. Bildirimlerin altında yer alan “Varsayılan olarak ayarla”  sekmesine tıklayınız. Açılan ekranda “Her zaman sor” seçeneğini seçiniz. Aynı ekranda “Varsayılanları sil” seçeneği aktif ise sil butonuna basarak daha önceki ayarları sıfırlayınız. “Varsayılanları sil” butonu pasif hale gelmeden yaptığınız ayarlar geçerli olmayacaktır.”

Bu işlemleri her uygulama için tekrarlayınız.

Ayarları tamamladınız. Whatsapp uygulamasını açınız. Kişileriniz üzerinden size gönderilen konum bilgisine tıklayınız. Konum bilgisine tıkladığınızda artık otomatik harita açılması yerine size tercih yapmanız konusunda “Birlikte Aç” seçeneği gelecektir. Seçimler arasında Yandex navi uygulamasını seçerek gitmek istediğiniz konuma daha kolay ve hızlıca ulaşabilirsiniz.

IPHONE TELEFONLARDA WHATSAPP YANDEX HARİTA KULLANIMI

IPHONE TELEFONLARDA WHATSAPP YANDEX HARİTA KULLANIMI

Tebrikler yukarıda yaptığınız ayarlar ile artık whatsapp konum bilgilerini Yandex Navi ile açabilirsiniz. İsterseniz bilgisayarınızda da whatsapp uygulamasını kullanabileceğinizi biliyormusunuz?

WhatsApp Web Ekranı Nasıl Kullanılır Buradan Ulaşabilirsiniz

ANDROİD SİSTEMDE WHATSAPP’TAN GELEN KONUMU YANDEX HARİTA İLE AÇMA YÖNTEMİ” için 2 yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz