ASUS AAM6030BI Modem Kurulumu

ASUS AAM6030BI Modemler 4 portlu adsl bağlantısına uyumlu eski tip modemlerdir. ASUS AAM6030BI modemler internet bağlantısının yaygınlaşmaya başladığı ilk yıllarda vodafone servis sağlayıcısı tarafından kullanıcılara sunulmuştur. ASUS AAM6030BI modemler 4 port olması ve bakır adsl üzerinde kullanım yapılabilmesi nedeni ile kullanılmaya devam etmektedir. Modem arayüz ekranı ingilizcedir.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumundan önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminizin status ışığı yanmayacak ve bağlantı kurulamayacaktır.

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında;

Username:admin

Password:admin

yazarak login butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi halinde modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem şifre adımları geçtiğinizde modem arayüz ekranınız gelecektir. Bu ekranda öncelikle “Setup” butonuna tıklayınız.Sol bölümde açılan ekranda yeni bir bağlantı için “New Connection” butonuna basınız.

Açılan yeni ekranda Type bölümünde Türk Telekom alt yapı değerleri olan PPPOE seçiniz. VPI:8 VC:35 QOS:UBR seçiniz.Username ve password alanına servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezi ile iletişim kurabilirsiniz.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Çağrı Merkezine Buradan Ulaşabilirsiniz

Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adlarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Yaptığınız bu değişikliklerden sonra alt tarafta bulunan “Apply” butonuna basarak ayarlarınızı modeminize uygulayınız.Hattınızın ADSL Modem’e takılı olduğundan emin olduktan sonra “Connect” butonuna basarak bağlantınızı sağlayınız.

Son olarak yaptığınız bu ayarları kaydetmek için “Tools/System commands/Save All” butonlarına basınız. Bu işlemi yapmadığınızda modeminizi kapatıp açtığınızda yada elektik kesintilerinde modem ayarlarınız silecektir.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

ASUS AAM6030BI Modem Kurulumu” için bir yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz