ASUS DSL-X11 MODEM KURULUMU

Asus DSL-X11 ADSL 2/2+ 1 portlu kablolu Modem Router cihazdır. ADSL 2/2+ standardına uyumlu olarak çalışır ve 24 mbite kadar bağlantı hızlarını desteklemektedir. Modem üzerinde DHCP sunucusu ve NAT desteği bulunmaktadır. DSL-X11 çok iyi şekilde tasarlanmış bir yüksek hızlı ADSL 2/2+ modem router cihazıdır. ADSL indirme hızı 24 Mbps’ye ulaşırken, yükleme hızı ise Annex M modunda 3 Mbps’ye varabilmektedir.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımızda göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminizin link ışığı sabitlenmeyeceği için bağlantı sağlanamayacaktır.

Bilgisayar ve Modem Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz. Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonun basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında kullanıcı adı:admin şifre:admin yazarak “ok” butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna 10 sn kadar basılı tutarak modeminizi resetleyiniz. Fabrika ayarlarına alınan modem için tekrardan kullanıcı adı:admin şifre:admin olarak giriş yapabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre adımlarını geçmenizin ardından karşınıza modem arayüz ekranı gelecektir. Modem ilk kez kurulacak ise ekranda yer alan Qucik Setup menüsüne tıklayınız. Modem daha önce kurulmuş ise Advenced Setup- Wan menüsüne tıklayınız.Açılan ekranda sağ bölümde yer alan edit butonuna tıklayınız.

Yeni açılan ekranda tüm servis sağlayıcılar için aynı olan VPI:8 VCI:35 seçiniz. Servis kategori bölümünde UBR Without PCR seçiniz ve next ileri butonuna basınız.

Yeni açılan sayfada PPP over Ethernet (PPPOE) seçiniz. Encapsulation Mode bölümünde LLC/SNAP- BRİDGİNG seçerek NEXT butonuna basınız.

Yeni açılan sayfada user name password bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz.Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezi ile görüşebilirsiniz.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Çağrı Merkezi Numarasını Buradan Ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adresinizi yazmayı unutmayınız. Her servis sağlayıcının kendine ait domain adresi olduğu için hatalı yazımda modeminiz kullanıcı adı ve şifre hatası verecektir.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adreslerine Buradan Ulaşabilirsiniz

Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazmanızın ardından next ileri butonuna basınız.

Yeni açılan sayfada değişiklik yapmadan next ileri butonuna basınız.

Karşınıza önceki ekranlarda yapmış olduğunuz değişiklikleri içeren bir özet tablo gelecektir. Gerekli kontrollerinizi yaptıktan sonra ayarlarınızın kaydedilmesi için save kaydet butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda modem arayüzü üzerinde yapmış olduğunuz tüm ayarların kaydedilmesi ve modemin bu ayarlar ile yeniden başlayabilmesi için save/reboot- kaydet yeniden başlat butonuna basınız.

Modemizin kurulum işlemlerini tamamladınız. Modem üzerinde yer alan link ve data ışığınız yanmaya başladığında internet bağlantısı kurabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz