ASUS Modemler Hızlı İnternet Kurulumu

ASUS Modemler Hızlı İnternet Kurulumu

Teknolojinin gelişmesi ve müşteri ihtiyaçlarının çeşitlenmesi nedeni ile modem firmaları sürekli olarak yeni modellerini piyasaya sürmektedir. Modem modeli değişik ve karmaşık gibi görünse de genel modem yapısı hepsinde aynıdır. Modem ayarları da buna paralel olarak tüm modellerde genel hatları ile aynı şekilde yapılmaktadır. Bugün ki yazımız da ASUS modemlere ait genel kurulum aşamalarını göstereceğiz.

1-Modem kurulumuna geçmeden önce modeminizin kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapılandırmanız gerekmektedir. Modem kablo bağlantılarına sizin için daha önce hazırlamış olduğumuz Modem Kablo Bağlantıları yazımıza tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2-Modem bağlantılarınızı yukarıdaki yazımıza göre yapılandırdı iseniz sırası ile standart modem kurulumumuza geçebiliriz.

İnternet Explorer’ı açın ve adres satırına //192.168.1.1 yazıp ENTER’a basınız.

3-Açılan pencerede, Kullanıcı adı : admin , şifre : admin şeklinde giriş yapınız.

NOT: ilk girişten sonra şifre ve kullanıcı adınızı değiştiriniz.

4-Yeni gelen ekranda, modemin kullanıcı adı ve şifresini değiştirin, standart kullanıcı adı: admin şifre: admin ‘dir.

5-Bir sonraki ekrandan ülke ve internet sağlayıcınızı seçtikten sonra internet sağlayıcınızdan temin edeceğiniz kullanıcı adı ve şifrenizi girip devam ediniz. Kullanıcı adı ve şifre bilginizi bilmiyor iseniz internet servis sağlayıcınızı çağrı merkezi numarasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Ayarlar Otomatik algılanırsa direk kullanıcı adı ve şifre ekranı gelecektir.

(Örnek : Kullanıcı adı : zorluteknoloji@ttnet,  Şifre : 1234567)

Bu bölüm Vdsl ve Tivibu aboneleri için önemli.!!!

VDSL kurulumunda, VDSL için ISP Türk Telekom ( VLAN ID 35) seçeneğini seçiniz. Nadiren bazı bölgelerde Türk Telekom (No VLAN ID) seçeneğini seçmek gerekebilir.

 Burada Tivibu kullanılıyorsa, ADSL ile kullanan kullanıcılar ADSL+TV, VDSL kullananlar VDSL+TV seçeneğini seçmeleri gerekir, daha sonra TİVİBU cihazını LAN1 portuna takabilirler.

 6-Sonraki kısımda kablosuz ismi ve şifre bilgilerini giriniz. Dual band destekli modellerde 2.4ghz ve 5GHZ için farklı isim ve şifreler girilebileceği gibi aynı ayarları kopyala seçeneği de kullanılabilir.

7-Son adımda ileri dedikten sonra modem ayarları kaydedip kendini yeniden başlatacaktır. Ardından internete bağlanabilirsiniz.

Asus marka modemler için bazı modellerin dışında genel modem arayüzü yukarıdaki gibidir. Ayarlarınızı bu doğrultuda yapabilirsiniz.

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz