DATRON RTA1030W MODEM KURULUMU

DATRON RTA1030W MODEM KURULUMU

Eski dostumuz datron modemler internetin yeni yayğınlaşmaya başladığı dönemlerde oldukça fazla kullanıcının evine girmeyi başarmıştır. Çok sayıda müşteri hala datron  modemleri tercih etmektedir. Bizde zorluteknoloji olarak siz eski kullanıcılar için datron modem kurulumu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle modem kurulumuna başlamadan önce modeminizin kablo bağlantılarını linkte yer alan bağlantı şemasına göre yapınız.Bağlantı şemasına ulaşmak için tıklayınız.

Modem kablo bağlantılarını şemaya göre yapılandırıysanız artık kuruluma geçebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüz şifre ekranına ulaşınız. Kullanıcı adı ve şifre olaran admin yazınız. Eğer giriş yapmıyor ise modemin arkasında bulunan reset butonu basarak modeminizi resetleyiniz. Modemler hakkındaki şifre bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem arayüzünde önce Quick Starta sonrasında da sol bölümde yer alan quick setup bölümüne tıklayınız. Karşınıza gelecek olarak ayarlar ekranında Vpı:8 Vcı:35 seçerek Nexte basınız.

Yeni sayfamızda protocol olarak PPP over Ethernet (PPPOE) Encapsulation Type LLC seçerek Nexte basınız.

Yeni sayfada aşağıda belirttiğimiz gibi seçenekleri işaretleyerek nexte basınız.

Bu ekranımızda modeminize servis sağlayıcınız tarafından verilen kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerini bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızı arayarak öğrenebilirsiniz. Servis sağlayıcınıza ait çağrı merkezi numarasına buradan ulaşabilirsiniz. Kullanıcı adınızın sonunda @domain adını yazmayı unutmayınız.Servis sağlayınıza ait domain adı için tıklayınız

Yeni sayfada aşağıdaki gibi işaretleyerek ilerleyiniz.

Karşınıza aşağıdaki gibi bir özet ekranı çıkacaktır. Kontrollerinizi yaptıktan sonra Finish butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

DATRON RTA1030W KABOSUZ MODEM KURULUMU

Modeminizin kablolu ayarlarını yapıldırnız. Modeminizin kablosuz ayarları için ekranın sol üst bölümünde yer alan Wireless butonuna tıklayınız.Açılan bölümde Basic Settings sekmesine tıklayınız.Karşınıza gelen ekranda Enable Wireless Network kutucuğunu işaretleyiniz. Bu kutucuğu işaretlemesseniz kablosuz ağınız aktif olmayacaktır.SSID alınana kablosuz ağlarda görmek istediğiniz ağ adını yazınız. Biz ZORLUTEKNOLOJİ olarak belirledik.Sizde istediğiniz bir ismi ağ adı olarak belirleyebilirsiniz.Apply butonuna basarak ayarları kaydediniz.

Kablosuz modeminizin güvenlik ayarı için ekranın sol bölümünde yer alan Securtiy sekmesine tıklayınız. Wireless Security bölümünde WPA-PSK seçiniz. Orta kısımda bulunan işaretlemeleri yaparak Pre-Shared Key bölümünde en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz.Son olarak Apply butonuna basınız.

Tebrikler Zorluteknoloji ayrıcalıkları ile modeminizin kablolu ve Kablosuz kurulumunu tamamladınız.

DATRON RTA1030W MODEM KURULUMU” için bir yorum

  • 15 Haziran 2017 tarihinde, saat 19:03
    Permalink

    Port Nasıl Açılır Lütfen ATın

    Yanıtla

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz