DLİNK 2600U MODEM KURULUMU

DLİNK 2600U MODEM KURULUMU

Dlink 2600u modelin 2 farklı veriyonu bulunmaktadır. Bu nedenle iki farklı şekilde satışı yapılmıştır.Modem kablolu ve kablosuz olarak kullanılabilmektedir. Modem adsl özelliklidir.

Modem kurulumana geçmeden önce modemin kablo bağlantılarını buraya tıklayarak yapınız.

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki gibi yapılandırdıysanız kuruluma geçebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüz şifre ekranına ulaşınız.Kullanıcı adı:admin şifre:admin yazarak modem arayüzüne ulaşınız. Modem markalarına göre kullanıcı adı ve şifre bilgilerine buradan ulaşabilrisiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem arayüz ekranından öncelikle modemin kablolu ayarlarınız yapılandıralım. Ekranın sol bölümünde yer alan “Advanced Setup” -“Wan” sekmesine tıklıyoruz.Açılan yeni bölümden Edit butonuna tıklıyoruz.

Yeni sayfamızda vpı:8 vcı:35 yazarak nexte tıklıyoruz. Yeni sayfada PPP over Ethernet (PPPOE) seçiyoruz. Encapsulation mode olarak LLC/SNAP-Bridging seçerek nexte basıyoruz.

Yeni sayfamızda modeminizin kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazacağınız ekran gelecektir. Username ve Password alanlarına servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazınız. Kullanıcı adınızın sonuna @domain adını yazmayı unutmayınız. Kullanıcı adınızın sonunda @domain adını yazmayı unutmayınız.Servis sağlayınıza ait domain adı için tıklayınız

Yeni sayfada değişiklik yapmadan next butonuna basınız.

Yeni sayfada modeminiz üzerinde yapmış olduğunuz özet bilgilerinize yer alacaktır. Kontrol ettikten sonra Save butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

Yaptıgınız tüm ayarlarının modem arayüzünde kalıcı olarak kaydedilmesi için Sava/Reboot butonuna basınız.

DLİNK 2600U KABLOSUZ MODEM KURULUMU

Modeminizi kablolu ayarlarını yapılandırdınız. Kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde yer alan Wireless sekmesine tıklayınız. Açılan ekran da kablosuz ağınızın aktif olması için “Enable Wireless” kutucuğunu işaretleyiniz. SSID bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz kablosuz ağ adınızı yazınız ve ayarlarınızı kaydetmek için Save/Apply butonuna basınız.

Modeminizin kablolu adını belirlediğiniz. Modeminizin kablosuz güvenliği için ekranın sol bölümünde yer alan “Wireless”-“Security” sekmelerine tıklayınız.Açılan bölümde aşağıdaki şekilde ayarlarınızı yapılandırınız. Kablosuz şifre olarak en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz ve Save/Apply butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

DLİNK 2600U modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız.Artık tüm sayfaları kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz