DRAYTEK VİGOR 2820, VİGOR 2820V, VİGOR 2820VS MODEM KURULUMU

DRAYTEK VİGOR 2820, VİGOR 2820V, VİGOR 2820VS MODEM KURULUMU

Draytek  V2820V ile noktadan noktaya VOIP bağlantısı kurabileceğiniz gibi bir ITSP (Telefon Servis Sağlayıcısı) vasıtası ile de VOIP bağlantısı kurabilirsiniz. DrayTek modemler diğer ADSL ve Broadband routerları gibi, çoklu VPN protokol desteği, güçlü firewall ve esnek yönlendirme seçeneklerini desteklemektedir.

MODELLER

VIGOR 2820 DUAL WAN ADSL2/2+ SECURITY ROUTER

VIGOR 2820V DUAL WAN VoIP ADSL2/2+ SECURITY ROUTER

VIGOR 2820VS DUAL WAN VoIP ADSL2/2+ SECURITY ISDN ROUTER

Modemimizi tanıdığımıza göre kuruluma başlayabiliriz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüzüne ulaşıyoruz. Karşımıza gelen kullanıcı adı ve şifre ekranını boş geçiyoruz ve “ok” basıyoruz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem arayüz sayfamızda ekranının sol üst bölümünde bulunan “QUİCK START WİZARD” sekmesine tıklıyoruz.

“QUİCK START WİZARD” a tıkladıktan sonra aşağıdaki şekilde şifremizi değiştirebileceğimiz ekran gelecektir. İsterseniz başlangıçta boş olan şifremizi bu ekranda belirleyebiliriz.

Şifre değişimi işlemimiz bittikten sonra aşağıdaki şekilde yeniden şifre giriş ekranı gelecektir. Kullanıcı adı yine boş geçilerek belirlediğiniz şifre girişi yapılarak “Ok” basılır.

Modem giriş şifre işlemlerimiz bittikten sonra karşımıza hızlı kurulum ekranı gelir. Burada “Wan Interface” sekmesinde “WAN1” seçilir. “Display name” bölmünde bir isim belirlenir ve nexte basılır.

Gelen ayarlar bölümümüzde servis sağlayıcılarının stantdart alt yapı değerleri olan vpı:8 vcı:35 Protokol PPPoE LLC/SNAP seçilir ve nexte basılır.

Gelen ekranda servis sağlayıcısının size vermiş oldugu kullanıcı adı ve şifre yazılır. Kullanıcı adının sonuna @domain adı yazılmalıdır.

Kullanıcı adı ve şifre girildikten sonra aşağıdaki gibi bir özet tablo gelecektir. Burada son olarak finish’e basılarak ayarlar kaydedilir.

DRAYTEK VİGOR 2820, VİGOR 2820V, VİGOR 2820VS  Bridged IP Ayarları

Modeminizi Bridged modda çalıştırmak için aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi Protokol olarak “1483 Bridged IP LLC” seçiyoruz.

DRAYTEK VİGOR 2820, VİGOR 2820V, VİGOR 2820VS  Routed IP Ayarları

Modeminizi Routed IP  modda çalıştırmak için aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi Protokol olarak “1483 Routed IP” seçiyoruz ve servis sağlayıcımızın bu ayar için bize vermiş olduğu ayarları ekranımıza giriyoruz.

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz