Facebook’tan Çocuklarınız için Messenger Kids!

Sosyal medya uygulamalarının başında yer alan Facebook, çocuk istismarının önüne geçebilmek oluşabilecek olumsuz durumları ortadan kaldırmak için Facebook Messenger Kids uygulamasını devreye aldı.

Akıllı telefonlarının yaygınlaşması ile birlikte sosyal medya kullanımı yaş ortalaması da aşağı doğru bir ivme kazanmıştır. Durum böyle olunca özellikle çocuklu ailelerin tedirgin olması kaçınılmaz hale geldi. Çocukların gün içerisinde kiminle nasıl arkadaşlık kurduğu, kiminle yazıştığı gibi birçok soru aileleri düşündürmeye başlamıştı.

İşte tamda bu sırada Facebook bir uygulama geliştirerek çocukların kullandığı Messenger uygulamasını ailelerinin kontrolüne sundu.

Messenger Kids ile ailelerin kontrolünde görüntülü ve sesli konuşma yapılabiliyor.

İnternet üzerinden sizin seçtiğiniz ve kontrol edebildiğiniz uygulama ile çocuklarınızı güvence altına alırken, tanımadığı kişilerin çocuklarınıza ulaşmasının da önüne geçilebiliyor.

Uygulamayı kullanabilmek için çocuğunuzun tablet ya da telefonuna uygulamayı indirdikten sonra kendi oturumunuz ile çocuğunuza bir hesap tanımlamanız yeterli olmaktadır.

Daha sonra çocuğunuz, arkadaşlarının ailelerini ekleyeceğiniz bu hesap ile arkadaşları ile sizin kontrolünüzde mesajlaşabilecekler.

Facebook Messenger Kids uygulamasının ilk sürümünü Amerika da kullanıma sundu. Yapılacak geliştirmeler ile yakın zamanda tüm dünyanın kullanımına sunulacak.

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz