FİSHNET – AR 1101 MODEM KURULUMU

FİSHNET – AR 1101 MODEM KURULUMU

Millenicom Türkiye –Doping tarafından dsl müşterilerine sunulan fıshnet modem kurulumları ve modemin diğer servis sağlayıcılarda nasıl kullanılacağı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle modem ayarlarınıza geçmeden önce modeminizi kablo bağlantılarını doğru yapılandırdığınızdan emin olunuz. Modem bağlantılarınızı BURADAN kontrol edebilirsiniz.

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şablonumuza göre yapılandırdı iseniz kuruluma geçebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak entere basınız.

Açılan şifre ekranına kullanıcı adı:”admin” , şifre :“1234” olarak giriş yapınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem arayüz sayfasında ekranın sol bölümünde yer alan “Kolay Kurulum” sekmesine tıklayınız. Açılan kolay kurulum ekranında Bağlantı tipi olarak “PPPOE” Vpı:8 Vcı:35 seçiniz. Kullanıcı adı ve şifre kısmına servis sağlayıcınızdan aldığınız kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazınız. Kullanıcı adınızı bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezine ulaşabilirsiniz. Servis sağlayıcınızı çağrı merkezi numarasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

fishnet modemler doping tarafından dağıtıldığı için kullanıcı adınızın sonunda @doping seçeneğini seçiyoruz. Bu modemi diğer servis sağlayıcılarında nasıl kullanabileceğiniz konusuna makalenin sonunda değineceğiz.

Kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazdıktan sonra ayarlarınızı kaydediniz. Ayarlarınızı kaydettiğinizde kurulumda hata bulunmuyor ise “İnternet testi” bölümünde yeşil onay işareti görülecektir.

FİSHNET – AR 1101 KABLOSUZ MODEM KURULUMU

Modeminizin kablolu ayarlarını tamamladınız. Kablosuz ayarlarınız için ekranın sol bölümünde yer alan Kablosuz sekmesine tıklayınız. Açılan sayfada kendi kablosuz ağınıza bir isim belirleyiniz. Güvenlik seviyesi olarak WPA2-PSK seçiniz. Kablosuz şifre olarak en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz ve kaydet butonuna basınız.

Tebrikler fıshnet-ar1101 modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız.

FİSHNET – AR 1101 MODEMİ DİĞER SERVİS SAĞLAYICILARINDA NASIL KULLANILIR

Modem bağlantılarınızı yukarıda belirttiğimiz gibi yapınız. Sonrasında yine modem kurulum işlemlerinizi yukarıda belirttiğimiz gibi yapınız. Kullanıcı adınızın sonunda otomatik olarak @doping gelecektir. Bu şekilde kaydediniz.

Daha sonra modeminizin arayüz ekranında sol kısımda yer alan “yönetim-ayarlar-ayarları yedekle” kısmından yaptığımız ayarların bir yedeğini alıyoruz.

Kaydettiğiniz bu yedeği bilgisayarınızda not defteri ile açınız. Not defterinde açtığınız bu yedek üzerinde arama yaparak (ctrl+f) az önce modeme girdiğiniz kullanıcı adımızı aratıyoruz. Biz kullanıcı adı olarak zorluteknoloji@doping girmiştik. Kullanıcı adımızı bulduktan sonra kullanıcı adınızın sonunda yer alan @doping domain adını silerek kendi servis sağlayıcınıza ait domain adınızı yazınız. Servis sağlayıcınızı ait domain adına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adınızın sonunda yer alan domain adınızı düzelttikten sonra not defterinde “dosya” bölümünden kaydet yapıyoruz. Daha sonra yaptığımız bu değişikliği modemimize atmamız gerekmektedir. Yine aynı bölümleri takip ederek “yönetim-ayarlar-yedeği geri yükle” kısmından düzenleyip kaydettiğimiz dosyamızı modemimize geri yüklüyoruz. Geri yükleme işleminden sonra kullanıcı adınızın sonu arka planda değişmektedir fakat arayüz ekranında yine @doping olarak görülecektir. Bu işlemleri yapılandırarak istediğiniz servis sağlayıcı da kullanım yapabilirsiniz.

FİSHNET – AR 1101 MODEM KURULUMU” için 3 yorum

 • 31 Temmuz 2017 tarihinde, saat 22:43
  Permalink

  Ekran buradaki gibi açılmadı. Şimdi ne yapmam gerekiyor??

  Yanıtla
  • 31 Temmuz 2017 tarihinde, saat 22:59
   Permalink

   Merhaba Mehmet Bey,

   Fishnet modem kurulumları standart yapıdadır.Farklı bir arayüz çıkması durumunda modeminizi resetleyiniz. Yine farklı bir arayüz çıkıyor ise yazılım güncellenmiş olabilir. Millenicom çağrı merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

   Yanıtla
 • 12 Haziran 2018 tarihinde, saat 11:31
  Permalink

  Fishnet AR-1101 Başka Servis Sağlayıcıda Kullanma burada verilen anısını yaptım ama ctrl +f yaptığımda hiç bulanmadı diyor bunun değişim yazılımı kimde varsa bir zahmet bana erirse sevinirim saygılar.

  Yanıtla

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz