GMAİL HESAP OLUŞTURMA

GMAİL HESAP OLUŞTURMA

iki insan ya da insan grubu arasında gerçekleşen duygu, düşünce, davranış ve bilgi  gibi bir çok verinin kişiler arasında birbirine aktarılmasına iletişim denilmektedir. İletişim kaynakları ve iletişim türleri ilk çağlardan itibaren günümüze dek kendisini geliştirerek gelişimine devam etmektedir.. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanlar arasındaki iletişimde bununla paralel olarak gelişmeye devam etmektedir. Daha önceleri kullanılan telgraf , mektup, fax gibi yazılı iletişim türlerinin yerini e-mail gibi digital iletişim araçları almıştır.

Email denildiğinde hiç kuşkusuz ilk akla gelen servislerin başında Yahoo, Gmail, Hotmail vs.. gibi Dünya devleri gelmektedir. Bu şirketlerden alınan email adresleri ücretsiz olarak sunulmaktadır. Günümüz teknolojisinde özellikle kurumsal yazışmalarda, ya da sosyal medya servislerinde kullanıcıya ait bir email hesabının olması oldukça önem kazanmaktadır. Oluşturmuş olduğumuz email adresleri ile bir çok sosyal medya servisini tek kullanıcı adı ile kullanmak mümkündür. Örneğin adınıza oluşturmuş olduğunuz bir gmail hesabı ile YouTube, Google Play ve Google Drive gibi google ürünlerini kullanabilirsiniz.

Bu nedenle birazdan nasıl gmail hesabı oluşturulur, gmail hesabı nasıl alınır, gmail hesap ayarları nelerdir, gmail alma, email hesabı almak, gmail hesabı, gmail oturum açmak gibi sorulara vereceğimiz cevaplar ile gelecekte de bu adresleri kullanım yapacağınız düşüncesi ile kurumsal yapıda email adresi seçmeye özen gösterilmelidir.

Gmail hesabı oluşturmak işin aşağıdaki linke tıklayarak gmail hesabı alma sayfasına ulaşınız. Açılan ekran da adınız, soyadınız ve almak istediğiniz email adres bilgileriniz ilgili alanlara yazınız. Kullanıcı adı bölümünde oluşturmak istediğiniz isim olacaktır. Eğer istediğiniz mail adresi sizden önce alınmış ise noktalama işareti ya da rakam kullanarak en yakın mail adresini alabilirsiniz. Şifreleme bölümünde email hesabınızın güvenliği için en az 8 haneli içerisinde harf ve rakamlar içeren bir şifre belirleyerek ileri butonuna basınız.

Yukarıdaki işlemleri doğru bir şeklide geçtiğinizde yani yazdığınız kullanıcı adı başkası tarafından alınmamış ise karşınıza aşağıdaki şekilde cep telefonu doğrulama ekranı gelecektir. Bu alana cep telefonu numaranızı yazınız ve ileri butonuna basınız. Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunun G- den sonraki kısmında yer alan rakamları açılan ekrana yazınız ve ileri butonuna basınız.

Yeni açılan sayfada sonraki günlerde email şifrenizi unutmanız yada şifre değişiklik işlemlerinde kullanmanız açısından güvenlik bilgilerinizi doldurunuz.

Oluşturmuş olduğunuz gmail adresiniz ile cep telefonunuzu aşağıdaki şekilde eşleştirdiğinizde google hesaplarınız her yerde aynı olacaktır. Hangi pc den girerseniz girin tarama geçmişi, size özel reklamlar gibi seçeneklerden yararlanmış olacaksınız. Bu özelliklerin eklenmesini istiyor iseniz Evet istiyorum seçeneğine tıklayınız. sonraki sayfada kullanıcı gizlilik ve şartlarını okuyarak kabul ediyorum butonuna basınız.

Açılan sayfada oluşturmuş olduğunuz google hesabınız açılacaktır. Sayfanın sol üst bölümünde yer alan noktalı google uygulamaları bölümüne tıklayınız. Açılan sayfada oluşturduğunuz bu hesabı ortak kullanıcı adı olarak kullanabilirsiniz. Gmail simgesine tıklayınız.

Aşağıdaki şekilde gmali hesabınız açılacaktır.

GMAİL HESABI OLUŞTURMA SAYFASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz