Google Chrome Sık Sık Kapanma Sorunu ve Çözüm Adımları

İnternet kullanıcılarının kuşkusuz en çok tercih ettikleri web tarayıcısı Google Chrome dur. İnternet ortamının zenginleşmesi çeşitliğin artması beraberinde de bir takım sorunları getirebilmektedir. Çoğu reklam uygulamalarına istemsiz tıklanması, virüsler gibi bir çok  nedenle web tarayıcımız sık sık işlem sırasında kendiliğinden kapanabilir. Bunun için yapılması gereken birkaç adım bulunuyor. Sırası ile incelemeye çalışalım.

1.YÖNTEM:

Birinci yöntem her programda olduğu gibi programı kaldırıp yeniden kurmaktır.

Denetim Masası” —”Proğram Ekle/Kaldır”–”Google Chrome”–”Kaldır” butonuna tıklayıp  “Google Chrome” tarayıcımızı sistemden kaldırabiliriz.

Sonrasında programı https://www.google.com/chrome/browser/desktop/index.html  linki üzerinde indirerek kullanım yapabiliriz.

2.YÖNTEM:

Programlarımız ya da masa üstümüz içinde yer alan “Google Chrome” kısayolunun üzerine gelip sağ tıklıyoruz ve açılan menü listesinde “Özellikler” menüsüne tıklıyoruz.

Açılan pencerede “Kısayol” sekmesinde bulunan “Dosya Konumunu Aç” butonuna tıklayıp, Google Chrome’un bulunduğu klasöre ulaşıyoruz.

Açılan yeni klasörde “debug” adında bir text dosyası bulunuyor; bu dosyayı uygulama içerisinden sildiğimizde sık sık kapanma sorunu giderilmiş olacaktır.

 

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz