HUAWEİ ECHOLİFE HG520V MODEM KURULUMU

huawei-echolife-hg520v

HUAWEİ ECHOLİFE HG520V Modemler vdsl2 özellikli modemler olup fiber ve hiper tarifeler üzerinde kullanılabilmektedir. Modem üzerinde bulunan 4 adet ethernet portu ile çoklu bağlantı kurulabilmektedir. Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz.

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz üzerinde yer alan Vdsl ve internet ışıkları yanmayacaktır.

Bilgisayar ve Modem Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem ara yüzümüze giriş yapıyoruz. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında “admin”,”admin” yazıyoruz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

2

Karşımıza modemimizin cihaz bilgilerinin bulunduğu ana sayfa gelmektedir.

3

Ekranın sol bölümünde “Gelişmiş Ayarlar”-“wan” sekmesine tıklıyoruz. Açılan geniş alan ayarları bölümünde “Düzenle” butonuna basarak modem ayarlarımıza başlıyoruz.

4

Atm ayarları kısmında vpı:8 vcı:35  servis kategorisi olarakta “ubr without pcr” seçerek ileri butonuna basıyoruz.

5

Bağlantı tipi ayarları bölümünde PPP over Ethernet (PPPoE) seçiyoruz. Encapsulation Mode kısmında LLC/SNAP-BRİDGİNG seçiyoruz ve ileri butonuna basıyoruz.

6

Yeni açılan PPP Kullanıcı adı ve şifre ekranı bölümden servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazıyoruz. Kullanıcı adınızın sonuna @domain adını yazmayı unutmuyoruz. Kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazdıktan sonra ileri butonuna basıyoruz.

7

Açılan sayfada değişiklik yapmadan ileri butonuna basıyoruz.

8

Ayar işlemlerimiz bittikte sonra aşağıdaki şekilde özet ekranımız gelecektir. Ayarlarımızın doğruluğundan emin olduktan sonra”Kaydet” butonuna basıyoruz.

9

Son olarak Kaydet/Uygula butonuna basarak modemimizin kablolu ayarlarını tamamlıyoruz.

10

Modemimizin kablolu ayarlarını tamamladıktan sonra kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde bulunan “Kablosuz” bölümüne tıklıyoruz. Kablosuz etkinleştir dedikten sonra kablosuz altında bulunan “Temel” bölümüne tıklıyoruz.  Açılan bölümde SSID bölümünde Kablosuz ağlarda görmek isteiğimiz kablosuz ağ adını belirliyoruz ve kaydet uygulaya basıyoruz.

11-kablosuz

Modemimizin kablosuz şifresi için Kablosuz altında yer alan “Güvenlik “ bölümüne tıklıyoruz. Kimlik dogrulamadan WPA2-PSk seçiyoruzç Wpa ön paylaşımlı Anahtar bölümüne en az 8 haneli kablosuz ağ şifremizi belirleyerek ayarlarımızı kaydediyoruz.

12

Daha detaylı modem kurulum adımlarına aşağıdaki youtube kanalımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

İsterseniz HUAWEİ ECHOLİFE HG520V Modeminizi Access Point olarak da kullanabilirsiniz. Aşağıdaki linkten access point ayarlarına ulaşabilirsiniz.

HUAWEİ ECHOLİFE HG520V ACCESS POİNT AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

HUAWEİ ECHOLİFE HG520V MODEM KURULUMU” için 3 yorum

 • Geri bildirim: HUAWEİ ECHOLİFE HG520V ACCESS POİNT AYARLARI | ZORLUTEKNOLOJİ

 • 3 Mayıs 2019 tarihinde, saat 07:22
  Permalink

  Merhaba TTNET ten yenı modem kampanyası adı altında HG 520V Markalı Modem gönderecekler.
  Ben evimde aırties 300 mps kullanmaktayım ve AIRTIES hakkında ınternete her yerde bılgı mevcut.Ne yazıkkı HG 520V hakında hiç bir bilgi bulamıyorum.Buda bende urunun satış sonrası konusunda rahatsızlık olusturmuş durumda.
  HG 520 V moıdem özelliklerini nerede bulabılırım.Acıl olkarak yardımınızı rıca ederım.

  Yanıtla

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz