HUAWEİ HG 658 V2 MODEM KURULUMU

HUAWEİ HG 658 V2 modem Vdsl destekli fiber modemdir. Modemi hiper ve fiber tarifelerde kullanabilirsiniz. Modem üzerinden Usb bağlantısı ve Voip telefon görüşmesi yapılabilmektedir. HUAWEİ HG 658 V2 modem üzerinden bulunan WPS butonu ile kablosuz ağ şifrenizi kimse ile paylaşmadan bağlantı kurmanıza olanak sağlamaktadır. Modem ile 300 mbite kadar kablosuz sinyal almanız mümkündür.

WPS Bağlantısı Nasıl Yapılır Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre kurulum adımlarına geçebiliriz.

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayarınız arasındaki bağlantınızın doğru bir şekilde yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modem dsl ışığınız yanmayacaktır.

Modem bağlantı şemasına BURADAN ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya göre yapılandırdı iseniz modem üzerinde bulunan dsl ışığınız sabit olarak yanacaktır.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında modeminizi superonline dan aldı iseniz;

Kullanıcı adı:admin

Şifre:superonline 

olarak giriş yapınız.Modeminizi superonline haricinde dışarıdan temin etti iseniz;

Kullanıcı adı:admin

Şifre:admin 

olarak giriş yapınız. Yazdığınız kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapamıyor iseniz modem arkasında bulunan reset butonuna basarak modem ayarlarınızı sıfırlayınız. Modem resetleme işleminin ardından yukarıdaki şifreler ile yeniden giriş yapınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem şifre ekranını geçtiğinizde karşınıza aşağıdaki şekilde modem arayüz şifrenizi değiştirebileceğiniz sayfa gelecektir. Bu ekranda şifre değişikliği için değiştir butonuna,değiştirmeden geçmek için iptal butonuna basınız.

Açılan modem arayüz ekranında “internet” sekmesine tıklayınız.

Yeni açılan sayfada ekranın sol bölümünde yer alan “İnternet Ayarları” sekmesine tıklayınız. Ekranın sağ tarafında açılan ekranda Wan İnternet bölümünde Düzenle butonuna basınız.

Düzenle butonunun alt bölümünde açılan “internet hesabı” ve “internet şifresi” alanlarında servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılarına göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

Tüm servis sağlayıcılara ait domain adlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz yazmanızın ardından kaydet butonuna basınız.

HUAWEİ HG 658 V2 Modem Kablosuz Ayarları

Modeminizin kablolu ayarlarını yukarıda yapılandırdınız. Modemin kablosuz ayları için modem arayüz ekranına Yerel Ağ sekmesine tıklayınız. Açılan ekranda ekranın sol bölümünde yer alan Kablosuz ağ Ayarları sekmelerine tıklayınız.

Ekranın sağ bölümünde açılan Kablosuz ağ şifreleme ekranında Kablosuz ağ adı alanında modeminizin kablosuz ağ adı için bir isim belirleyiniz.

Kablosuz şifre alanında en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz.

Seçim işlemlerinizin ardından kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

Tebrikler HUAWEİ HG 658 V2 fiber modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Modem arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

HUAWEİ HG 658 V2 MODEM KURULUMU” için 2 yorum

 • 16 Ağustos 2018 tarihinde, saat 23:31
  Permalink

  Merhaba
  Modem bağlantısını yapmama rağmen internet bağlantısı gelmiyor

  Yanıtla
  • 19 Ağustos 2018 tarihinde, saat 10:13
   Permalink

   Merhaba Umut Bey,

   Yukarıdaki yönlendirmeleri yapmanıza rağmen bağlantı kurulamıyor ise internet servis sağlayıcınız ile irtibata geçmelisin. İnternet servis sağlayıcı çağrı merkezine BURADAN ulaşabilirsiniz.

   Yanıtla

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz