Huawei HG531s V1 Resimli Modem Kurulumu

Huawei HG531s V1 Modemi Adsl2+ özellikli bir modem olup Vodafone servis sağlayıcısı tarafından internet kullanıcıları için temin edilmiştir. Modemi adsl tarifelerinde vodafone  dışındaki tüm servis sağlayıcıların da kullanabilirsiniz.

Diğer servis sağlayıcıların da Huawei modem kurulumu nasıl yapılır BURADAN ulaşabilirsiniz.

Huawei HG531s V1 Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminize dsl sinyali ulaşmayacağı için internet bağlantısı sağlanamayacaktır.

Modem ve Bilgisayar arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan ekranda modem vodafone tarafında temin edildiği için standart olarak;

Kullanıcı adı: vodafone

Şifre : vodafone

yazarak enter butonu basınız.Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz.

Şifre işlemlerinizin ardından açılan modem arayüz ekranında Bağlantı tipi olarak PPPOE seçiniz.Adsl Kullanıcı adı bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi BURADAN öğrenebilirsiniz.

Dsl ayarlarınızın ardından modeminizin kablosuz ayarlarına geçebiliriz. 2. seçenekte yer alan Kablosuz ağ adı bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir ağ adı belirleyiniz.Güvenlik seviyesi olarak WPA-PSK/WPA2-PSK seçiniz.Kablosuz şifre olarak en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz.

Tüm işlemlerin ardından ayarlarınızın kayıt edilmesi için uygula butonuna basınız.

Yukarıdaki adımlarda modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. İnternet bağlantı testi butonuna basarak olası bir hata durumunu kontrol edebilirsiniz. Test sonucunda çıkan renklere göre hatalı adımları gözden geçirebilirsiniz.

Tebrikler Huawei HG531s V1 modem kurulum adımlarını tamamladınız. Modem arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

Huawei HG531s V1 Resimli Modem Kurulumu” için bir yorum

  • 13 Aralık 2018 tarihinde, saat 14:27
    Permalink

    wps kapatma işlemini nasıl yapıcaz

    Yanıtla

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz