Huawei HG552e Modem Kurulumu

Huawei HG552e modemleri kampanya kapsamında Turkcell Superonline ve Vodafona servis sağlayıcıları tarafından ücretsiz olarak verilmektedir. İki servis sağlayıcı içinde modem kurulum aşamaları aynıdır.

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin dsl ışığı yanmayacak ve bağlantı kurulamayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz modem kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız.Açılan şifre ekranında kullanmış olduğunuz servis sağlayıcı;

Vodafone ise;

Kullanıcı adı: vodafone 

Şifre: vodafone

Turkcel Superonline ise,

Kullanıcı adı: admin

Şifre: superonline

yazarak giriş yap butonuna basınız. Bu şifreleri kabul etmiyor ise modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem arayüz ekranında sol üst köşede yer alan KOLAY KURULUM menüsüne tıklayınız.Açılan ekran da bağlantı tipi olarak PPPOE seçiniz.

adsl kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Kullandığınız modem farklı bir servis sağlayıcısına ait ise “ok” ile gösterdiğimiz kutucuğa tıklayınız.Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

Tüm servis sağlayıcılara ait domain adlarına buradan ulaşabilirsiniz

Yukarıdaki işlemlerin ardında modem kablosuz ayarları için aynı sayfada kablosuz ağ adı bölümünde bir kablosuz ağ adı belirleyiniz.Kablosuz şifre bölümünde en az 8 haneli bir kablosuz şifre belirleyiniz ve uygula butonuna basınız.

Modem bağlantılarınız da ve kullanıcı adınızda sorun yok ise internet bağlantı testinde aşağıdaki gibi bir ekran ile bağlantınızın yapıldığı belirtilecektir.

Tüm ekranları kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz