HUAWEİ HG630A MODEM KURULUMU

HUAWEİ HG630A  modemler adsl ve vdsl  teknolojisini desteklemektedir. Modem üzerinden 100 mbite kadar vdsl bağlantı sinyali sağlanabilmektedir. Modem üzerinde bulunan 4 adet lan portu ve 1 adet wan portu ile çoklu bağlantılara izin vermektedir. Hg630a modemler kablosuz modemlerdir.

HUAWEİ HG630A modemlerde modemimizin kablolu ve kablosuz ayarlarını yapmak oldukça basittir. Aşağıdaki yönergeleri takip ederek kolayca modeminizin kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

Modem kurulumuna geçmeden önce modem bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz üzerinde yer alan DSL ve internet ışıkları sabitlenmeyeceği için bağlantı sağlanamayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebilirsiniz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüz ekranına ulaşıyoruz. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında kullanıcı adı:admin şifre ttnet yazarak giriş yap butonuna basınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Yeni açılan sayfamızda modemin standart ttnet şifresini isterseniz aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi değiştirebilirsiniz. Değiştirmek istemiyor iseniz “Değiştirmeden geç” butonuna basarak aynı şifreyi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yeni açılan modem arayüz sayfamızda kurulum yapmak son derece kolay ve basittir. Ayarlar sayfamız otomatik olarak aşağıdaki gibi gelecektir. Gelmediği taktirde “Kolay Kurulum” butonuna basarak aşağıdaki ekranı getirebilirsiniz.

Modemimizin kablolu ayarları bölümünde bağlantı tipi olarak “PPPOE” seçiyoruz. Kullanıcı adı bölümünde servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgileri yazıyoruz. Kullanıcı adınızın sonunda @ttnet ya da farklı bir iss ise seçim yapabilirsiniz.

Modemimizin kablosuz ayarları bölümünde Kablosuz ağ adı bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir isim belirliyorsunuz. Güvenlik seviyesi olarak WPA-PSK seçilmelidir. Kablosuz şifre olarak en az 8 haneli bir kablosuz şifre belirlenerek uygula butonuna basıyoruz.

MODEMİ ACCESS POİNT OLARAK KULLANABİLİRSİNİZ. ACCESS POİNT AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Daha detaylı ve uygulamalı kurulum adımlarına aşağıdaki youtube kanalımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

HUAWEİ HG630A MODEM KURULUMU” için 2 yorum

  • 4 Temmuz 2019 tarihinde, saat 22:47
    Permalink

    Merhaba bende de Huawei hg630a ttnetin verdiği modem var güncelleme yapmak için huaweinin sitesinden yazılım indirdim dili İngilizce oldu arayüzü değişti şu anda internete giremiyorum elinde TTNet yazılımı olan varsa benim mail adresine yazılımını gönderebilirmi yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim mertorhangonen@gmail.com

    Yanıtla

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz