HUAWEİ HG655D MODEM KURULUMU

hua

Teknik özellikleri:  Yüksek Hızlı VDSL2/ADSL2+ İnternet Erişimi  802.11n teknolojisi ile 300Mbps’e varan kablosuz bağlantı hızlarını desteklemektedir. Farklı lokasyonlar arasında güvenli bağlantı kurabilmeye olanak sağlayan IPSec VPN özelliği  TR-069 Uzak Yönetim Desteği ile Güçlü SPI Güvenlik Duvarı koruması bulunmaktadır.  Ethernet ile aynı anda güncel ev ve işyeri teknolojileri olan IP TV, VOIP/video telefon, ağ veri depolama ünitesi bağlantısı olanağı  4*10/100Mbps LAN portu bulunmaktadır.

HUAWEİ HG655D Modeli VDSL2/ADSL2+ destekli modemdir. Adsl ve Vdsl tarifelerde kullanım yapılabilmektedir.

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayarınız arasındaki bağlantıların doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin dsl ışığı yanmayacaktır.

Modem ve Bilgisayarınız arasında bağlantı şemasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya göre yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Öncelikle Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazıp enter butonuna basıyoruz.

Web tarayımızın adres satırına 192.168.1.1 yazıp entere basıyoruz

Açılan ekranda;

Kullanıcı adı:admin

Şifre:admin

yazarak giriş yap butonuna basıyoruz. Şifreyi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modem ayarlarınızı sıfırlayınız.

Karşımıza gelen arayüz ekranında kullanıcı adı:admin şifre:ttnet, admin, 1234 kombinasyonlarından birini yazarak entere basıyoruz.

Açık olarak gelen web arayüz ekranından internet servis sağlayıcımızın bize vermiş olduğu kullanıcı adı şifreyi giriyoruz.Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişen @domain adresini yazmayı unutmayınız.

Tüm servis sağlayıcılara ait domain adresine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bağlantı tipi Protokol olarak PPPOE seçiyoruz.

Kablosuz ağ ayarlarımızı da yine bu ekrandan yapıyoruz. Kablosuz ağ adı bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğimiz ağ ismini beliyoruz. Güvenlik seviyesi wpa-psk seçiyoruz. Şifre kısmına en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi oluşturuyoruz. Uygula butonuna basıyoruz. Son olarak internet bağlantısı testi butonu ile ayarlarımızı kontrol ediyoruz.

Açık olarak gelen web arayüz ekranından internet servis sağlayıcımızın bize vermiş olduğu kullanıcı adı şifreyi giriyoruz. Protokol olarak PPPOE seçiyoruz.

Daha detaylı ve uygulamalı modem kurulum adımlarına aşağıdaki youtube kanalımızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz