instagramda Paylaşılan Resimleri İndirme İşlemi

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile birlikte internet kullanım oranları da her geçen gün artmaktadır.

Akıllı telefon sahiplerinin internette geçirdiği sürelerin en başında hiç kuşkusuz sosyal medya uygulamaları gelmektedir. Sosyal medya uygulamalarının en beğenilen fotoğraf paylaşma uygulaması İnstagram diyebiliriz.

İnstagram hesaplarından her gün milyarca fotoğraf takipçiler ile paylaşılmaktadır. Paylaşılan bu fotoğraflara yıllar sonra instagram uygulaması üzerinden yeniden bakılabilmektedir. İnstagram uygulaması bize bu fotoğraflara yıllar sonra yeniden bakma imkanının yanında aynı zamanda bilgisayarımıza da topluca indirme imkanı sunmaktadır.

Yani daha önce instagram hesabınızda paylaştığınız tüm fotoğraflarınızı bilgisayarınıza indirerek hesap çalınma, hesap kapatma gibi durumlara karşı arşivinizi koruyabilirsiniz.

Bu işlemi aşağıdaki adımları takip ederek kolayca yapabilirsiniz.

Instagram paylaşımlarınızı indirmek için önce Instagram’ın web sürümüne (www.instagram.com) gitmeniz gerekmektedir. Sonrasında ise şu adımları takip etmeniz yeterlidir.

1. İnstfagram Profil sayfanıza gidin.

2. ‘Profili Düzenle’ tuşunun yanındaki ‘dişli ayarlar ikonu’na tıklayın

 

 

3. Gizlilik ve Güvenlik sekmesine tıklayınız.

 

 

4. Veri İndirme bölümünün altındaki ‘İndirme Talep Et’ tuşuna tıklayın

 

 

5. Resimlerin inmesini istediğiniz E-posta adresinizi girerek ileri butonuna basınız.

 

 

6. instagram hesap şifrenizi giriniz.

 

 

Bu adımların ardından Instagram verdiğiniz e-posta adresine bu zamana kadar paylaştığınız tüm fotoğraf, video ve hikayeleri içeren bir dosya gönderecek. Instagram tüm paylaşımların derlenip kullanıcılara ulaştırılmasının 48 saat sürebileceği konusunda uyarmaktadır.

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz