Kablolu Modem Bağlantısında Sınırlı Bağlantı Sorunu

Kablolu Modem Bağlantısında Sınırlı Bağlantı Sorunu

Ağ bağlantısı simgeniz üzerinde “Sınırlı Bağlantı veya Bağlantı Yok” uyarısı almanız durumunda bilgisayarınızda, aradaki kablonuzda ya da modeminizde bu uyarıyı almanıza sebep olan bir sorun var anlamına gelmektedir.

Bu sorunu çözmek için sırası ile aşağıdaki işlemleri uygulayarak sorunu giderebiliriz. Uyguladığınız her işlemden sonra mutlaka ağ bağlantı simgenizi kontrol ediniz. Kontrol sırasında sorun giderildi ise diğer aşamalara geçmenizi gerek bulunmamaktadır.

1-Modemi kapatıp 5 saniye sonra tekrar açınız. Modemin üzerindeki ışıklar yanınca bağlantı durumunu tekrar kontrol ediniz.

2-Modem ile bilgisayar arasındaki LAN (Ethernet) kablosunu her iki taraftan da çıkarıp, yeniden takınız. Bağlantı durumunu tekrar kontrol ediniz.

3-Yerel ağ bağlantısını devre dışı bırakıp, tekrar etkinleştiriniz. Bunun için;

Klavyenizin sol alt köşesinde, üzerinde “Windows” simgesi (üzerinde bayrak işareti olan ya da sol yanında CTRL, sağ yanında ALT) olan tuşa ve “R” tuşuna aynı anda basınız. Açılan “Çalıştır” penceresine “ncpa.cpl” yazıp “Tamam” butonuna tıklayınız. Açılan pencerede kullandığınız bağdaştırıcının simgesinin (Yerel Ağ Bağlantısı) üstüne sağ tıklayarak “Devre Dışı Bırak” seçeneğine tıklayınız. Sonra tekrar sağ tıklayarak “Etkinleştir” seçeneğine tıklayınız. Bağlantı durumunu tekrar kontrol ediniz.

4-Güvenlik yazılımınızı (virüs programı) ağ bağlantınızı koruma altına almış olma ihtimalini değerlendirmek için devre dışı bırakınız. Bağlantınızın durumunu tekrar kontrol ediniz.

5-Modemi fabrika ayarlarına alınız. Bunun için;

Modemin arkasındaki reset deliğine sivri uçlu bir cisim yardımıyla 10 saniye kadar bastırınız. Işıklar bir süre sonra sönecektir. Elinizi çekip modemin açılmasını bekledikten sonra bağlantı durumunu yeniden kontrol ediniz.

6-Modeminizi farklı çevresel bileşenler ile deneyiniz. Başka bir bilgisayar ve LAN kablosu ile bağlantı durumunu kontrol ediniz.

Eğer farklı çevre bileşenleri ile yine “Sınırlı Bağlantı veya Bağlantı Yok” uyarısını alıyorsanız; İnternet servis sağlayıcınızın çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Servis sağlayıcılarına ait çağrı merkezi numaralarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Kablolu Modem Bağlantısında Sınırlı Bağlantı Sorunu” için 2 yorum

  • 20 Mart 2017 tarihinde, saat 22:20
   Permalink

   Sitemizi takip ettiginiz için teşekkür ederiz Çetin bey. Umarız sitemiz sizin için faydalı oluyordur.

   Yanıtla

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz