Kablosuz Sınırlı Bağlantı Sorununda Kablosuz Profilleri Temizleme işlemi

Kablosuz Sınırlı Bağlantı Sorununda Kablosuz Profilleri Temizleme işlemi

Kablosuz ağ bağlantısı simgeniz üzerinde “Sınırlı Bağlantı veya Sınırlı erişim” uyarısı alıyorsanız bilgisayarınız, kablosuz ağ kartınız, şifre veya modeminizde bu uyarıyı almanıza sebep olan bir sorun vardır. Sırasıyla aşağıdaki işlemleri uygulayarak sorunu giderebilirsiniz.

Öncelikle;Modemi kapatıp 5 saniye sonra tekrar açınız. Modemin üzerindeki ışıklar yanınca bağlantını durumunu tekrar kontrol ediniz. Hala Sınırlı bağlantı uyarısı alıyorsanız. Bilgisayarınızdaki kablosuz profili kaldırıp yeniden bağlanmak için aşağıdaki işlemleri sırası ile uygulayınız.

Uyarı: Bu işleme başlamak için, daha önce oluşturduğunuz kablosuz ağ şifrenizi biliyor olmanız gerekmektedir. Kablosuz şifrenizi bilmiyor iseniz modem ara yüzüne giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Modem markanıza göre kablosuz ayarlara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kablosuz Profil temizliği nasıl yapılır?

 Bilgisayarınızın sağ alt köşesindeki kablosuz ağ bağlantı simgesine sol ya da sağ tuşla tıklayıp “Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç” seçeneğine tıklayınız.

Ağ ve Paylaşım Merkezi sayfasında sol köşede bulunan “Kablosuz Ağları Yönet” seçeneğine tıklayınız.

Kablosuz ağları yönet” sayfasında, kullandığınız kablosuz ağ adı simgesinin üstüne sağ tıklayarak “Ağı kaldır” seçeneğine tıkladıktan sonra, ağı kaldırmak isteyip istemediğinizi soran seçeneği onaylayıp, sonra “Ağ ve Paylaşım Merkezi” sayfasını tekrar açınız.

ve Paylaşım Merkezi” sayfasında “Bir Ağa Bağlanın” seçeneğine tıklayınız.

Açılan pencereden kendi kablosuz ağ adınıza çift tıklayarak, çıkan şifre ekranına kablosuz ağ şifrenizi girerek bağlanınız.

Uyarı: Bağlanamamanız durumunda güvenlik yazılımınızı ağ bağlantınızı koruma altına almış olma ihtimalini değerlendirmek için devre dışı bırakınız. Bağlantını durumunu tekrar kontrol ediniz.

 Yukarıdaki işlemleri uygulamanıza rağmen sorun devam ediyor ise kablosuz ağ ayarlarınızda ve şifrelerinde sorun olabilir. Modem markanıza göre modem ayarlarınızı BURADAN ya da menülerimiz aracılığı ile yapabilirsiniz.

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz