Kredi Limit ve Borç Bilgileri Raporu Artık Ücretsiz

Türkiye Bankalar Birliğinin “Risk Merkezi Raporu Başvurusu” hizmeti e devlet sistemi üzerinden tüm vatandaşların kullanımına ücretsiz olarak sunuldu.Kredi Limit ve Borç Bilgileri Raporu Nedir? Risk Merkezi Raporu Nedir? Risk Merkezi Raporu Nasıl Alınır? Kredi Limit Risk Raporu

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisinden yapılan açıklamaya göre, vatandaşlar tarafından yoğun olarak talep edilen risk raporu Dijital Dönüşüm Ofisi koordinasyonunda, e-Devlet kapısına entegre edildi. Bu kapsamda tüm kullanıcılar e devlete girişlerinden sonra risk raporu merkezinden sunulan raporlara kolayca ulaşabiliyor.Bu hizmet kapsamında kullanıcılar, “Kredi Limit ve Borç Bilgileri” veya “Çek Bilgileri” raporunu ayda bir defa ücretsiz alabilecek.

Banka ve finansal kuruluş detayları ile borç bilgilerinin yer aldığı raporda, tüm borçlarınızı ve varsa ödenmemiş olan faiz borçlarınızı görebilirsiniz.Ayrıca banka ve finansal kuruluşlar tarafından yasal takibe intikal ettirilmiş açık veya kapalı durumdaki borçlar da son 10 yılı kapsayacak şekilde görüntülenebilmektedir.

Risk Merkezi Raporu Alma İşlemi;

web tarayıcınızdan https://www.turkiye.gov.tr/ adresi üzerinden e devlet sayfasına giriş yapınız. Açılan sayfada sol üst köşede yer alan giriş yap butonuna basınız.

Yeni açılan giriş sayfası ekranında yer alan kimlik doğrulama yöntemlerinden biri ile kimlik bilgilerinizi doğrulayınız. Biz Tc numarası üzerinden e devlet şifresi ile giriş yaparak giriş deneyeceğiz.Siteme giriş yap butonuna basınız.

Açılan ana sayfada arama bölümüne “Risk Merkezi Raporu” yazarak aratınız. Arama sonuçlarında çıkan “Risk Merkezi Raporu Başvurusu (Türkiye Bankalar Birliği) linkine tıklayınız.

Yeni açılan bankalar birliği ekranında sağ üst köşede yer alan “Yeni Başvuru” seçeneğine tıklayınız.

Karşınıza gelen ekranda sistemden alabileceğiniz “Kredi Limit ve Borç Bilgileri” veya “Çek Bilgileri” şeklinde 2 adet rapor gelecektir. Bu rapor seçeneklerinden hangisini talep ediyor iseniz işaretleyiniz ve Devam Et seçeneğine tıklayınız.

Yukarıda seçtiğiniz rapora göre karşınıza kimlik bilgileriniz ve iletişim numaranızın olduğu ekran gelecektir. Bu ekranın alt bölümünde yer alan “Başvur” seçeneğine tıklayınız.

Yaptığınız talebin Türkiye Bankalar Birliğine iletilmesinin ardından, buraya gelen taleplerin yoğunluğuna bağlı olarak 2 saat ile bir gün arasında rapor hazırlanıp yukarıdaki iletişim numaranıza SMS ile raporun hazır olduğuna ilişkin bilgi iletilecektir.

Bu bilgiye istinaden yeniden yukarıdaki adımları izleyerek raporunuzu kontrol etmek istediğimizde raporunuz hazır ise kaşınıza “Raporu Görüntüle” seçeneği gelecektir. “Raporu Görüntüle” butonuna basınız.

Karşınıza Türkiye bankalar birliğine ait risk merkezi ekranı gelecektir. Bu ekranda sms ile gönderilen rapor şifresi karşınızdaki ekrana yazılmalıdır. Raporu görüntüle butonuna basarak talep ettiğiniz raporu görüntüleyebilirsiniz.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK GÜNCEL KONULAR, HEDİYE ÇEKLERİ,İNDİRİM VE ÇEKİLİŞ KAMPANYALARI HAKKINDA İLK KAZANAN SİZ OLABİLİRSİNİZ

Zorluteknoloji FACEBOOK Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji TWİTTER Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji İNSTAGRAM Adresimiz İçin Tıklayınız

Zorluteknoloji YOUTUBE Kanalımız İçin Tıklayınız

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz