LG TV MANUEL UYDU ARAMA AYARLARI

Geliştirdiği üstün teknolojiler ve hayatı kolaylaştıran interaktif uygulamaları ile tv kullanıcılarının aklında yer edinmiş markalar arasında hiç kuşkusuz, LG markası gelmektedir. Elektronik mağaza listelerinde en çok satılan televizyon markaları arasında ilk sıralarda yer bulan LG TV ler ergonomik ve şık tasarımları ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. Kullanıcı sayısının fazla olması çeşitli soru ve sorunları da beraberinde getirmektedir. Gömülü uydu alıcısı bulunan LG TV ler üzerinden Türksat, Hotbird gibi çeşitli uydu yayınlarını, ikinci bir uydu cihazı gerekmeksizin izleyebilirsiniz. Uydu yayın listelerini otomatik olarak ya da manuel kanal arama yöntemi ile televizyonunuza indirebilirsiniz. Daha önceki yazımızda
LG TV OTOMATİK UYDU ARAMA NASIL YAPILIR? LG KANAL ARAMA NASIL YAPILIR? sorularına yanıt bulmuştuk. Linke tıklayarak kurulum adımlarına ulaşabilirsiniz.

Bugünkü yazımızda manuel olarak yani tek tek LG uydu frekansları nasıl ayarlanır? Lg manuel kanal arama ayarları, Lg manuel frekans ekleme nasıl yapılır? gibi sorulara yanıt bulmaya çalışacağız. İşlemleri sırası ile yapalım.

LG TV kumandanız üzerinde yer alan modellere göre değişkenlik gösterebilir “Setting”-“Menü”-“MyApps” butonuna basınız.Televizyon ekranınızda açılan menü barında AYARLAR menüsünü seçerek üzerine tıklayınız.

Açılan ekranda “Manuel Ayarlama” sekmesine tıklayınız.

Yeni açılan ekranda frekanslar bölümü gelecektir. İsterseniz bu ekranda bildiğiniz bir kanal frekansı var ise listeden seçerek o kanala ait aramayı başlatabilirsiniz.

Kanal frekansınız bu listede yer almıyor ise ekranın sol bölümünde yer alan ekle butonuna basınız.

frekansları kontrol ediniz.

Yeni açılan Transponder Ekle bölümünde frekans, Polarizasyon, Sembol hızı bölümlerinden arama yapmak istediğiniz kanala ait frekans bilgisini yazınız.

Tüm Kanallara Ait Güncel Frekanslara Buradan Ulaşabilirsiniz.

Eğer tek tek kanal arama yerine Türksat uydusuna ait otomatik kanal listesini indirmek istiyor iseniz aşağıdaki linkten güncel Türksat otomatik arama frekansını frekans bölümüne yazabilirsiniz.

TÜRKSAT OTOMATİK UYDU ŞEBEKE ARAMA FREKANSINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

yukarıdaki frekans listelerine göre kontrol ettikten sonra tamam butonuna basınız.

Karşınıza gelen ekranda “Ağ arama” seçeneğini işaretleyiniz. Bu seçenek güncel frekansların bulunması için önemlidir. Ekle butonuna basarak kanal aramaya başlayınız.

Kanal arama işlemleri bitene kadar herhangi bir değişiklik yapmadan bekleyiniz.

LG TV MANUEL UYDU ARAMA AYARLARI” için 4 yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz