LG TV TÜRKSAT KANAL AYARLARI

Yeni teknolojilerin hayatımıza girmesi ile birlikte birçok değişikliği de beraberinde getirmiştir. Hayatımıza giren en büyük digital değişikliklerin başını yayın sistemleri çekmiştir diyebiliriz. Geliştirilen yeni teknolojiler ile birlikte daha önceleri antenler üzerinden alınan karasal ve analog yayınlar yerini digital yayınlara bırakmıştır. Digital yayınların başlaması ile birlikte televizyon sistemleri de gelişerek eski tüplü televizyonların yerine smart tv ler hayatımıza girmiştir. Smart tv dendiğinde hiç kuşkusuz ilk akla gelen markaların başında LG TV gelmektedir. Çoğu Lg tv modelinde gömülü olarak gelen uydu alıcısı ile aşağıda göstereceğimiz ayarlar ile Türksat uydusu üzerinde yer alan digital kanalları hd kalitesinde izlemek mümkündür.

Türksat uydularında belirli aralıklar ile mevcut yayın sisteminin geliştirilmesi kapsamında güncellemeler yapılarak uydu frekansları yenilenmektedir. Bu nedenle kanal arama ayarları sırasında güncel frekansları kontrol ederek ayarlarınızı yapmanız gerekmektedir.

Güncel Türksat Otomatik Kanal Arama Frekansına Buradan Ulaşabilirsiniz

Bugünkü yazımızda çok merak edilen aşağıdaki sorulara birlikte yanıt bulmaya çalışacağız.

LG TV TÜRKSAT KANAL AYARLARI NASIL YAPILIR? LG SMART TV KANAL ARAMA AYARLARI NASIL YAPILIR? LG LED TV KANAL ARAMA AYARLARI NASIL YAPILIR? LG TV OTOMATİK UYDU ARAMA NASIL YAPILIR? LG KANAL ARAMA NASIL YAPILIR?

Güncel kanalları arama yapmak için; tv kumandanız üzerinde yer alan modellere göre değişkenlik gösterebilir “Setting”-“Menü”-“MyApps” butonuna basınız.Televizyon ekranınızda açılan menü barında AYARLAR menüsünü seçerek üzerine tıklayınız.

Karşınıza gelen ekranın sol bölümünde yer alan çanak anten simgesi üzerinde sağ ok tuşuna basarak “Otomatik Ayarlama” sekmesine tıklayınız.

LG TV MANUEL UYDU ARAMA AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Yeni açılan ekranda bulunduğunuz mekanda hangi yayın sistemi var ise işaretleyiniz. 3 ayrı yayın sisteminde de arama yapmak istiyor iseniz tümünü işaretleyiniz. Sadece Türksat kanal arama yapmak istiyor iseniz “Uydu” seçeneğini işaretleyiniz ve ileri butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda sadece Türksat uydusu üzerinden arama yapacağımız için“YOK” seçeneğine tıklayınız.

Yeni açılan ekranda bulunduğunuz mekanda sadece Türksat uydu anteni var ise yani tek çanak kullanıyor iseniz ve DiseqC Switch kullanmıyor iseniz herhangi bir değişiklik yapmadan ilerleyebilirsiniz.

Birden fazla uydu anten kullanıyor iseniz örneğin hotbird uydusu ya da merkezi uydu sistemi gibi “Uydu Ayarını Değiştirin” menüsüne tıklamanız gerekmektedir.

Merkezi sistem kullanan ya da çift çanak anten kullanan kullanıcılar için “Uydu Ayarını Değiştirin” Menüsünü sayfanın sonunda ayrıca işleyeceğiz.

Tek çanak anten kullanan kullanıcılar için İleri butonuna basınız.

Karşınıza gelen ekranda türksat uydusu üzerinde yer alan şifreli kanalları aramak istemiyor iseniz şifreli programları atla seçeneğini işaretleyiniz. Şifreli kanalları da arasın istiyor iseniz işareti kaldırınız. Ağ arama seçeneği yenilenen kanal frekanslarının bulunması için mutlaka seçilmelidir. Seçilmediği durumda tv sisteminizde daha önceden yüklü olan kanal frekansları taranacaktır. Bu durumda da yeni Türksat kanalları bulunmayacaktır. Kör arama seçeneğini seçmenize gerek bulunmamaktadır. Başlat butonuna basınız.

Açılan ekranda mevcutta televizyon sisteminizde yüklü bir kanal listesi var ise bunu silip silmeyeceğinizi soran bir ekran gelecektir. Tamam butonuna bastığınızda mevcut kanallar korunarak yenilenen kanallar aranacaktır. Sil butonuna bastığınızda mevcutta yüklü kanallar silinerek tamamı ile yenilenmiş yeni kanallar bulunacaktır. Butonlardan birini seçerek aramayı başlattığınızda uydu alıcılı lg televizyonuz yüzlerce kanal bulmaya başlatacaktır.

Çift Çanak ya da Merkezi Uydu Sistemi Kullanıyor İseniz;
“Uydu Ayarını Değiştirin” menüsüne tıklayınız.

Açılan ekranda LNB frekans bölümünde değişiklik yapmayınız. Uydu alıcı verici bölümünde güncel Türksat Otomatik Kanal Arama Frekansını seçiniz. Listede yok ise ekleyiniz.

Güncel Türksat Otomatik Kanal Arama Frekansına Buradan Ulaşabilirsiniz

Diseqc bölümünde Türksat çanak anteniniz hangi uçta ise bu seçeneği seçmeniz gerekmektedir. Deneme yaparak hangi uçta olduğunu bulabilirsiniz. Genellikle uydu montajların da Türksat uyduları Diseqc A seçeneğine Hotbird uyduları Diseqc B seçeneğine bağlanmaktadır. Herhangi bir seçeneği seçtiğinizde soldaki ekranda sinyal gücü ve kalitesi alanında sinyal seviyesinin olduğu görülecektir. Doğru seçeneği seçtiğinizi buradan tespit edebilirsiniz. Hiç bir seçenekten sinyal gelmiyor ise çanak anten ayarlarınızda ya da Televizyon arkasına takmış olduğunuz LG uydu alıcısı kablo ucunda problem olabilir kontrol etmeniz gerekmektedir.

Çanak Anten Ayarları ve Dikkat Edilmesi Gerekenlere Buradan Ulaşabilirsiniz

Aşağıdaki ekranda ikinci bir uydu eklemek istiyor iseniz sol üst köşede yer alan uydu ekle butonuna basarak diğer uyduları ekleyebilirsiniz.Kapat seçeneğine basarak İLERİ butonuna basarak yukarıdaki ayarlardan kanal aramaya devam edebilirsiniz.

LG TV TÜRKSAT KANAL AYARLARI” için 4 yorum

Tüm Soru ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Bölüme Yazabilirsiniz